Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da tarla fiyatları uçuşa geçti!

TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin yaptığı araştırmalara göre, Beykoz’da 2013’ten bu yana tarla fiyatları % 1000’in üzerinde arttı.

TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin yaptığı araştırmalara göre, Beykoz’da 2013’ten bu yana tarla fiyatları yüzde 1000’in üzerinde arttı. 

galeri isbeykoz da tarla fiyatlari ucusa gecti 4943

TSKB Gayrimenkul Değerleme şirketi, yatırımcıların en çok tercih ettiği bölgelerdeki arsa ve tarla fiyatlarını mercek altına aldı. Bu araştırmalara göre, Beykoz’da tarla fiyatları son 8 yılda yüzde 1000’i aşan oranda artış gösterdi.

Koronavirüs salgınıyla birlikte müstakil yaşam hayali ve alternatif bir yatırım arayışları, arsa, tarla satışlarında çok büyük bir rol oynadı. Bu kapsamda, Türkiye genelinde 2021 yılında gayrimenkul satışı 1.5 milyon âdeti aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

İSTANBUL’DA REKORU BEYKOZ KIRDI

TSKB Gayrimenkul Değerleme şirketi, yatırımcıların en çok tercih ettiği bölgelere göre yaptığı araştırmada arsa ve tarla fiyatları son 8 yılda en çok Beykoz’da artış gösterdi.

Beykoz’da tarla fiyatları son 8 yılda yüzde 1000’in üzerinde artarak diğer İstanbul ilçelerini solladı.

Arnavutköy’de tarla fiyatları 2013’ten bu yana yaklaşık yüzde 600 artarken, Eyüp’te bu artış yüzde 700’ü aştı, Çatalca’da yüzde 500’ü buldu. Sarıyer’de ise arsa fiyat artışı yüzde 300’ü aştı.

Beykoz’da Poyrazköy, Anadolufeneri, Paşamandıra ve Bozhane Mahallelerinin yıllara göre tarla fiyatları incelendi.

galeri isbeykoz da tarla fiyatlari ucusa gecti 6337

BEYKOZ’DA REKOR POYRAZKÖY’DE

Yapılan araştırmalara göre, Poyrazköy Mahallesi’nde 2013 yılında metrekare fiyatı 140 – 150 TL olan tarla fiyatı günümüzde 1.000 – 1.300 TL,  Anadolufeneri Mahallesi’nde ise 90-100 lira olan fiyatlar şuanda 700-1.250 TL’ye kadar artış gösterdi.

Paşamandıra Mahallesi’nde ise 8 yıl önce metrekaresi 100 – 110 lira olan tarla fiyatı günümüzde 800 – 1.200 TL’ye yükseldi. Bozhane Mahallesi’nde ise 90-100 lira arasında oynayan fiyatlar fiyatları 600 -1.000 TL’ye kadar arttı.

PROJELER FİYATLARI UÇURDU

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kolcuoğlu, İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Kanal İstanbul projelerinin arsa ve arazi alımında önemli rol oynadığı dile getirdi.

Özellikle bu projelerin olduğu bölgelere yakın yerlerde fiyat artışları ve talep zirve yaptığını belirtti.

POYRAZKÖY İLK ETKİLENEN BÖLGELER ARASINDA

Kolcuoğlu, “Projelerin ilk etkisi imarı olmayan arazilerin satışlarındaki trend ve değerlerindeki artı yönlü değişim şeklinde gerçekleşti. Bu anlamda Tayakadın, Yeniköy, Durusu ve Karaburun gibi bölgeler ile Poyrazköy, Uskumruköy, Hüseyinli gibi köylerde arazi satışlarından ilk olarak etkilenen bölgeler olmuştur. Diğer taraftan inşaatın başlaması ile birlikte, konut bölgelerindeki pozitif yönde etkilenme de görülmeye başlanmıştır. Bu anlamda Arnavutköy, Sarıyer, Çatalca, Silivri, Beykoz, Çekmeköy, Pendik ve Gebze, Dilovası ilk etapta etkilenen konut bölgeleri oldu. Özelikle son 5 yılda bu bölgelerde yapılan konut projelerinde havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu en önemli pazarlama argümanı olarak kullanıldı.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.