Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da temizlik akademisi ilk mezunlarını verdi

Beykoz’da hayata geçen “Temizlik Akademisi” Projesi’yle üniversite sıralarında eğitim alan 450 temizlik personeli düzenlenen törenle mezun oluyor.

Beykoz’da hayata geçen “Temizlik Akademisi” Projesi’yle üniversite sıralarında eğitim alan 450 temizlik personeli düzenlenen törenle mezun oldu.       

galeri isbeykoz da temizlik akademisi ilk mezunlarini veriy 7015

Beykoz Belediyesi ve Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) işbirliğiyle kurulan akademide, ilçenin sokaklarında süpürgeci, toplayıcı ve şoför olarak görev yapan 450 personele atık yönetiminden halkla ilişkilere geniş bir yelpazede eğitim verildi.   

Temizlik Akademisi’yle ilk defa üniversiteye adım atmanın heyecanını yaşayan işçiler, sahada kazandıkları mesleki bilgi ve tecrübeleri üniversite hocalarından aldıkları eğitimlerle geliştirme imkânı buldu.  

galeri isbeykoz da temizlik akademisi ilk mezunlarini veriy 3774

Beykoz’u güzelleştirmek ve daha temiz bir ilçe için başlatılan proje, çevre ve temizlik hizmetlerinde kalite standartlarının yanı sıra iş verimini artırmayı da amaçladı.     

Akademide başarılı olan personele, eğitimlerin yapıldığı Türk Alman-Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.     

galeri isbeykoz da temizlik akademisi ilk mezunlarini veriy 2594

Üniversiteli temizlik işçileri sertifikalarını, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve TAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burhanettin Aykut Arıkan’ın elinden aldı.

“BEYKOZ’UN TEMİZLİK İŞÇİLERİ KAHRAMANDIR”

Konuşmasında temizlik işçilerinin her koşulda fedakârca çalıştığını vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Ülkemize 2 yıldır salgın süreci yaşanıyor. Biz ilk günlerde evimizden burnumuzu dahi çıkarmaya çekiniyorduk. Belediyenin temizlik biriminde çalışan arkadaşlar tabiri caizse üzerine üzerine gitti. Hiçbiri imtina etmedi, hepsi birer kahramandır. Temizlik hizmetleri olmaza ilçede birçok sorun baş gösterir. Başlattığımız projeyle onları Türkiye’nin en iyi ilk dört üniversitesi arasında yer alan Türk-Alman Üniversitesi’yle buluşturduk.  Sizleri bu eğitimlere katıldığınız ve Beykoz’un güzelliğine güzellik kattığınız için kutluyor, organizasyonda emeğini geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

galeri isbeykoz da temizlik akademisi ilk mezunlarini veriy 8241

TAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burhanettin Aykut Arıkan ise kurum olarak ülkeye ve çevreye değer katan projeler ürettiklerini, Beykoz Belediyesi’yle yeni projelerin hayata geçireceklerini söyleyerek tüm katılımcıları tebrik etti.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de işini fedakârca yapan tüm temizlik personelini kutlayarak, eğitimlerle ilçenin katma değer kazanacağını ve Boğaz’ın gözbebeği olacağını vurguladı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı