Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da teravih namazı camilerde kılınacak

Beykoz’da salgın hastalık sebebiyle 2 yıl aradan sonra bu yıl teravih namazlarının camilerde cemaatle birlikte kılınacağı açıklandı.

Beykoz’da salgın hastalık sebebiyle 2 yıl aradan sonra bu yıl teravih namazlarının camilerde cemaatle birlikte kılınacağı açıklandı. 

galeri isbeykoz da teravih namazi camilerde kilinacak 5257

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, salgın hastalık sebebiyle iki yıl aradan sonra bu yıl teravih namazlarının camilerde cemaatle birlikte kılınacağını duyurdu.

Ramazana yaklaşmanın sevinç ve heyecanı içerisinde olduklarını söyleyen Erbaş, 1 Nisan Cuma akşamı kılınacak ilk teravih namazının ardından 2 Nisan Cumartesi günü tutulacak ilk oruçla ramazana girileceğini anımsattı.

2022 Ramazan Ayı temasının ise “Ramazan ve Doğruluk” olarak belirlendiği açıklandı.

BEYKOZ’DA BÜTÜN CAMİLERDE MUKABELE YAPILACAK

Beykoz Güncel Haber’e konuşan Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe ise pandemi öncesinde olduğu gibi bu yıl da Ramazan-ı Şerif’in camilerde en güzel şekilde değerlendirileceğini söyledi.

Teravih namazın camilerde cemaatle birlikte kılınacağını belirten Ali Efe, “Ramazan-ı Şerif vesilesiyle camilerimizde mukabelelerimiz başlayacak. Her cami ve Kur’an kurslarımızda cemaatlerimize yönelik mukabelelerimiz devam edecek. Sahur, imsak ve öğle veya ikindi namazlarında yapılacak. Her cami ve Kur’an kursu mukabele vakitlerinin bilgilerini cemaate duyuracak.” dedi.

TERAVİH ÖNCESİ VAAZ VERİLECEK

Ramazan ayında yapılacak faaliyetlere ilişkin konuşan Ali Efe, “Müftülüğümüz bünyesinde, teravih öncesinde her camimizde yine Ramazan’a dair vaaz ve sohbet verilecek. Bu çerçevede Ramazan’da öğrencilerimize ve gençlerimize yönelik faaliyetlerimizi de inşallah en güzel şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Bu vesileyle, Beykozlu kardeşlerimizin Ramazan-ı Şerif’ini şimdiden tebrik ediyoruz.” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.