Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da toplu nikah kayıtları başladı

Beykoz Belediyesinin ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerini arttırmak için düzenlediği toplu nikah töreni için başvurular başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, maddi imkansızlıklar nedeniyle resmi nikah kıydıramayan çif

Beykoz Belediyesinin ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerini arttırmak için düzenlediği toplu nikah töreni için başvurular başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, maddi imkansızlıklar nedeniyle resmi nikah kıydıramayan çiftleri her yıl toplu nikah töreni ile evlendiren Beykoz Belediyesi, nikah masrafları, gelinlik, damatlık dahil, beyaz eşyadan mobilyaya verdiği çeyizlerle de yeni evlenen çiftlere maddi kolaylık sağlıyor.

Beykoz Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından organize edilen tören için başvurular 29 Ağustos Salı gününe kadar devam edecek.

Toplu nikah törenine katılmak isteyenler, ‘444 66 61’ numaralı telefon telefondan kayıt yaptırabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2009’dan bu yana toplu nikah organizasyonunu sürdürdüklerini belirtti. Bugüne kadar 300’ün üzerinde çifti evlendirdiklerini aktaran Çelikbilek, ‘Aziz Türk milletinin en büyük değerlerinden bir tanesi de ailedir, yuvadır. Evlilikler bizim ümmetimizde Allah’ın rızası ve Hazreti Peygamber’in sünneti gereği yerine getiriliyor.’ ifadelerini kullandı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.