Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da yaşanan inşaat 'adalet'sizliği!

Beykoz'da inşaatların durdurulmasına rağmen bazı AK Parti ilçe yöneticilerinin sıfırdan kaçak inşaatlar yaptığı iddia ediliyor.

Beykoz'da büyük oranda mülkiyet problemlerinin çözüme kavuşmasına rağmen imar konularında henüz bir gelişmenin olmaması, va

Beykoz’da inşaatların durdurulmasına rağmen bazı AK Parti ilçe yöneticilerinin sıfırdan kaçak inşaatlar yaptığı iddia ediliyor.

Beykoz’da büyük oranda mülkiyet problemlerinin çözüme kavuşmasına rağmen imar konularında henüz bir gelişmenin olmaması, vatandaşların konut açığını boş arazilerine yada mevcut binalarının üzerine yaptıkları izinsiz yapılar ile tamamlamaya çalışıyordu.

Son dönemde nedeni henüz bilinmeyen sebeplerden dolayı Beykoz’da inşaatların durdurulduğu, çatı yapımına dahi izin verilmediği biliniyor. İnşaatların durdurulmasına rağmen bazı AK Parti ilçe yöneticilerinin Beykoz’un çeşitli yelerinde sıfırdan kaçak inşaatlar yaptığı ve belediye yöneticilerin de buna göz yumduğu iddia ediliyor.

Beykoz genelinde vatandaşlara bir çivi dahi çaktırılmazken özellikle de ‘İmar Barışı’ ile kaçak yapılara af getirileceği belirtilen uygulamayı fırsat bilen bazı ilçe yöneticilerinin kaçak yapılar inşa etmesi “Beykoz’da inşaat ‘adalet’sizliği” söylemlerine neden oluyor.

Nisan 2018’de gerçekleştirilen kongrede Beykoz’da kalkınmanın yanı sıra adaleti sağlamak için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Beykoz İlçe Başkanı seçilen Muhammed Hanefi Dilmaç ile aynı partinin belediye başkanı olan Yücel Çelikbilek’in yapılan inşaatlardan haberdar olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı