Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da yaşanan Suriye cinayetine 'tahrik' istemi

Beykoz'da 20 yıllık aile şoförleri Nihat Bulca'yı öldüren Burhanettin Tarkan Yürür hakkında, haksız tahrik maddesinin uygulanması istendi.

İşadamı Sabri Yürür'ün yalısında, 24 Aralık 2016'da işlenen cinayet, Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından haz

Beykoz’da 20 yıllık aile şoförleri Nihat Bulca’yı öldüren Burhanettin Tarkan Yürür hakkında, haksız tahrik maddesinin uygulanması istendi.

İşadamı Sabri Yürür’ün yalısında, 24 Aralık 2016’da işlenen cinayet, Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede şöyle anlatıldı:  “Olay günü villanın bekçi kulübesinde, bekçi Halil Işık ile birlikte oturan Nihat Bulca (50) ile Burhanettin Tarkan Yürür (49), siyasi konularda konuşuyorlardı. Yürür’ün, ‘Suriyeliler burada geziyor, bizim askerimiz, polisimiz şehit oluyor’ demesi üzerine ikili birbirlerine onur kırıcı sözler söyledi. Nihat Bulca, yerinden kalkarak Burhanettin Tarkan Yürür’ün boğazını tutup duvara yasladı. Yürür, bekçi kulübesinde bulunan ekmek bıçağını alarak yüzünden yaraladığı Bulca’yı daha sonra sağ omuz ve ensesinden bıçakladı. Ağır yaralanan Nihat Bulca kaldırıldığı hastanede bir gün sonra hayatını kaybetti.

18 YILA KADAR HAPİS

Yürür hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası isteğiyle iddianame düzenlendi. Sanık hakkında haksız tahrik maddesinin uygulanmasını da isteyen savcılık, sanığın 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı