Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’daki balıkçılar ‘vira bismillah’ demeye hazırlanıyor

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, denizlerde av yasağının 1 Eylül’de sona ermesiyle “vira bismillah” diyecek Poyrazköy Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçıları ziyaret etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, denizlerde av yasağının 1 Eylül'de sona ermesiyle "vira bismillah" diyecek Poyrazköy Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçıları ziyaret etti. 

galeri isbeykoz daki balikcilar vira bismillah demeye hazir 4564

Av yasağı boyunca demirledikleri teknelerinin ve denize bırakacakları ağlarının bakım ve onarımını tamamlayan Poyrazköy’deki balıkçılar şimdi sabırsızlıkla "vira bismillah" diyecekleri 1 Eylül'ü bekliyor.

Yeni sezonun hazırlıklarının yapıldığı Poyrazköy’de balıkçılar, yıpranan ağlarını ilmek ilmek örerek yenilerken, kimisi de teknelerinin bakım çalışmalarını sürdürüyor.

galeri isbeykoz daki balikcilar vira bismillah demeye hazir 6668

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de mavi sulara açılmak için gün sayan Poyrazköy Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçıları ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarete, İl Başkanı Kabaktepe’nin yanı sıra, İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanvekili Hayrettin Yanık, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, il ve ilçe yöneticileri ile belediye başkan yardımcıları katıldı.

galeri isbeykoz daki balikcilar vira bismillah demeye hazir 3019

Ağlarını onaran ve teknelerinin bakımlarını yapan balıkçılar ile sohbet eden İl Başkanı Kabaktepe, bol ve bereketli bir av sezonu geçirmeleri dileğinde bulundu.

Belediye Başkanı Murat Aydın ise sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi:

“Poyrazköy'de Vira Bismillah öncesi son hazırlıklarımızı yapıyoruz. İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte denizlerimizin bereketini sofralarımıza taşıyan balıkçılarımızla buluşup, av sezonu açılış hazırlıklarına el verdik. Sezon boyu ağlarınız dolu, bereketiniz bol olsun.”

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.