Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'dan Cerablus'a yardım tırı dualarla uğurlandı

Beykoz'dan Suriye'nin Cerablus kentine 622. yardım tırı sağanak yağan yağmurun altında dualarla uğurlandı.

Hayrat İnsani Yardım Vakfı, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları ve Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle Suriye Cerablus'a 622. Yardım…

Beykoz’dan Suriye’nin Cerablus kentine 622. yardım tırı sağanak yağan yağmurun altında dualarla uğurlandı.

Hayrat İnsani Yardım Vakfı, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları ve Beykoz Belediyesi’nin destekleriyle Suriye Cerablus’a 622. Yardım Tırını Beykoz 15 Temmuz Şehitler meydanından sağanak yağan yağmurun altında dualarla uğurlandı.

Fırat Kalkanı operasyonu ile teröristlerden temizlenen ve normal yaşamına dönmeye çalışan Cerablus’a Hayrat İnsani Yardım vakfının öncülüğünde Beykoz Belediyesi ve Ak Parti Beykoz Gençlik Kollarının katkılarıyla gönderilmek üzere 200 çuval un 200 koli gıda 500 battaniye 1000 bebek bezi 100 koli yeni elbise, temizlik malzemesi ve soğan patates gibi temel ihtiyaç ürünlerinden oluşan yaklaşık 22 ton ağırlığında yardım malzemesi 622.Tır’a yüklendi.

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler’in direktifi ile sosyal medyadan da duyurulan, gençlerin büyük fedakârlıklarla çalışmaları sürdürülen yardım kampanyası Hayrat İnsani Yardım Vakfının Sms ve Banka hesaplarına yapılan bağışlarla,  Beykozlu halkının bireysel ve Beykoz Belediyesi Başkanı Yücel Çelikbilek’in büyük destekleriyle doldurulan 622. Yardım Tırı 15 Temmuz Şehitler Meydanına getirildi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; ‘Veren el alan elden üstündür.’ diyerek hayır duaları ederken,  Hayrat İnsani Vakfı ve AK Parti Beykoz Gençlik Kollarına hayırlı çalışmalarından dolayı;’ Allah hepinizden razı olsun‘ temennisinde bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler; ‘Hayrat İnsani Yardım Vakfı işbirliğinden, Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’ten desteklerinden dolayı ve bu yardım çalışmasında maddi manevi destek veren herkesten Allah razı olsun. Bu tür yardım faaliyetlerinde gençlerimizi daha aktif olmalarını şimdiden alışkanlık haline getiriyoruz. Gençlik Kolları olarak yardıma ihtiyacı olan herkese koşmayı görev biliyoruz’ dedi.

Hayrat İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Erdem Doğan; ‘Vakfımızın gayesi imanlı Kuranlı bir nesil yetiştirmektir. Bu kapsamda vakfımız Isparta’da dünyanın en büyük matbaasına sahiptir. Bütün dünyaya Kuran-ı Kerim basmayı hedef edinmiştir. 2013 yılında dünya mazlumlarını sesini duyurmak ve yardım edebilmek için Hayrat İnsani Yardım vakfını kurduk ve bugüne kadar 621 yardım tırını gönderdik ve bugün Allah nasip kısmet ederse 622. yardım tırımızı mazlumlara mağdurlara göndereceğiz. Afrika ve Suriye olmak üzere 145 su kuyusu açtık. Suriye’de 2 tane sabit 1 tanede mobil ekmek fırınımız mevcuttur. Onbinlerce insan buradan ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Başta Belediye Başkanımız Yücel Bey ve Gençlik Kolları Başkanımız Mehmet bey olmak üzere bu davaya gönül vermiş tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz. Allah razı olsun .’ dedi.

Konuşmaların ardından dualar ve tekbirlerle 622. Yardım tırı yağan sağanak yağmurun bereketiyle Cerablus’a uğurlandı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı