Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykozlu annelere bebeklerde ilk yardım anlatıldı

Beykoz Belediyesi, İlk Yardım Eğitmeni ve Uzman Hemşire Ela Kopuz'un katıldığı “Bebeklerde ve Çocuklarda İlk Yardım” konulu konferans düzenledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, bebekler (1 yaş altı)…

Beykoz Belediyesi, İlk Yardım Eğitmeni ve Uzman Hemşire Ela Kopuz’un katıldığı “Bebeklerde ve Çocuklarda İlk Yardım” konulu konferans düzenledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, bebekler (1 yaş altı) ve çocuklarda (1 yaş üzeri) en sık karşılaşılan ilk yardım gereken durumlar ve yapılması gerekenler katılımcılara anlatıldı.

Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş sertifikalı ilkyardım eğitmeni Ela Kopuz’un verdiği eğitimde, maket, projektör, slayt gibi interaktif eğitim teknikleri kullanıldı.

Programda bilinç kontrolü, koma pozisyonu, havale ve yüksek ateş, travma ve düşmelerde, yaralanmalarda, kanama, kırık çıkık ve burkulmalarda, zehirlenmelerde, yanıklarda, hayvan ısırmalarında ve boğulmalardaki ilk yardım vakalarında neler yapılması gerektiği anlatıldı.

İlk yardım gerektiren toplumsal olaylarda bilinçsiz ilk yardım yapan kişileri, iyi niyetli ancak doğru yönlendirilememiş kişiler olarak tanımlayan Kopuz, kişilerin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak 2 günlük sürede verilen eğitimlere katılıp, ilk yardımcı kimliği edinmesi gerektiğini belirtti.

Eğitimin sonunda dinleyicilere katılım belgesi verildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.