Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykozlu o isim CHP PM listesinde bir ilk yaşattı!

Beykoz’da yaşayan 27 yaşındaki Sevgi Kılıç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer aldı.

Beykoz’da yaşayan 27 yaşındaki Sevgi Kılıç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinde yer aldı.

CHP 37. Olağan Kurultayı'nda tek aday olan Kemal Kılıçdaroğlu dün yeniden genel başkan seçilirken, bugün belirlenen parti meclisi için anahtar listesinde Beykoz’da yaşayan Sevgi Kılıç ismi de yer aldı. Avukat olan Kılıç, CHP PM'ye aday gösterilen ilk başörtülü siyasetçi oldu.

galeri beykozlu o isim chp pm listesinde bir ilk yasatti 9055

Bugün belirlenecek CHP Parti Meclisi için 222 aday başvuruda bulundu. Kurultay’ın dünkü oturumunda Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesi de merakla bekleniyordu. Kılıçdaroğlu’nun 80 kişilik listesinde Sevgi Kılıç ismi de yer aldı. Avukat olan ve CHP Beykoz İlçe yönetiminde görev yapan Kılıç, CHP PM’ye aday gösterilen ilk başörtülü siyasetçi oldu.

Beykoz Çavuşbaşı’nda yaşayan Sevgi Kılıç, Bahçeşehir Hukuk Fakültesi mezunu.

“PM ÜYESİ SEÇİLMESİ BAŞÖRTÜSÜNDEN DOLAYI DEĞİLDİR”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sevgi Kılıç'ın PM aday listesinde olmasını şöyle değerlendirdi: "31 Mart seçimlerinde meclis üyesi adayı olmuş ve iyi bir çalışma yürütmüştür. Kendisi Beykoz Çavuşbaşı'nda oturmaktadır ve şu an CHP Beykoz İlçe yönetiminde görev almaktadır. Kendisinin PM üyesi seçilmesi başörtülü olmasından dolayı değildir" dedi.

 Sevgi Kılıç ise şunları ifade etti: “Yaklaşık bir ay önce başkanımızdan bir öneri geldi, bu önerinin ardından görüşmelerimiz başladı. Hem kadın hem de gençlerin karar mekanizmasında yer alması, iktidar yolculuğumuzda hem fayda sağlayacak hem ülkemize fayda sağlayacak. Ben bir insanım. Beni avukat Sevgi Kılıç olarak mesleğimle, CHP’li kimliğimle görmelerini isterdim. Kategorize edilmesinin, toplumumuzu bölmekten başka hiçbir çıkarı yok. Benim varlığım parti içerisinde zaten çok önceden beri var. Kadınlar, atamın bize verdiği hakları bugünlerde kullanamıyor. Kullanamamamızın nedeni, bu hakkı bize tanımamaları. Toplum içinde ikinci sınıfa atılmamızdır.”

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı