Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykozlu öğrenciler 18 Mart şehitlerini unutmadı

Beykoz'da '18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü' çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Beykoz'da '18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü' çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam…

Beykoz’da ’18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Beykoz’da ’18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Beykoz Kavacık Celal Aras Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ programı düzenlendi.

Celal Aras Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Celal Aras Anadolu Lisesi Okul Müdürü Burhan Önal ile birim müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katılırken Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’ın rahatsızlığı dolayısıyla katılamadığı öğrenildi.

Burhan Önal: 15 Temmuz’da Çanakkale gibi bir kahramanlık destanı yaşandı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Celal Aras Anadolu Lisesi Okul Müdürü Burhan Önal şunları söyledi; “Çanakkale de alınan zafer yüce Türk milletinin gücünü gözler önüne sermiştir. Çanakkale cephesinin Anadolu halkına verdiği azim umut ve kararlılık Kurutuluş Savaşı’nın meşalesini ateşlemiştir. Çanakkale, bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda Türk ordusunun ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza kadar anımsatacak bir anıt cephedir. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in yaktığı bağımsızlık ateşi ile barış içerisinde yaşadığımız ülkemizde hiç beklemediği bir yerden 15 Temmuz’da hain bir saldırıya maruz kaldı. Milletimiz o gece sokağa çıkarak Çanakkale gibi bir kahramanlık destanı ortaya koyarak dik duruşunu gösterdi.  Nasıl vatan olunur, nasıl vatan kalınır bir kez daha göstermiştir. Geceye yenilmeyen her kişiye ödül olarak bir sabah ve bir gündüz vardır.“

Ahmet Katırcı: Geçmişe sahip çıkarak geleceğe yürüyeceğiz

Şehitleri rahmet ve minnetle yad ederek konuşmasına başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı sözlerine şöyle devam etti; “Bu memleketin haini de çok kahramanı da çok. Bizler öyle bir kültürün mensuplarıyız ki hem içeriden hem dışında düşmanlarla sarılı. 1071’de Anadolu’nun müslümanlaşmasını kabul edemeyenler, 1453’de İstanbul’un fethini sindiremeyenler, bugünde Türkiye’nin güçlenmesini istemiyor. Bu günlerde görüyorsunuz atlarıyla, itleriyle üstümüze geliyorlar. Onun için bize düşen bu memlekete sahip çıkmak çünkü başka yurdumuz, devletimiz yok. Geçmişe sahip çıkarak geleceğe yürüyeceğiz. Çanakkale’yi, Sakarya’yı iyi bileceğiz, Malazgirt’i 1453’ü iyi bileceğiz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, zihnimize kazıyacağız

Yapılan konuşmaların ardından Celal Aras Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu oratoryo gösterimi, şiir dinletileri, asker mektuplarının okunması ve video gösterimleri ile program sona erdi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı