Beykozlu şehit adına Arakan’da su kuyusu açıldı

Beykozlu şehit adına Arakan’da su kuyusu açıldı

Yenimahalle Muhtarlığı ve Nefes İyilik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği öncülüğünde, Beykozlu Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren adına Arakan’da şadırvan su kuyusu açıldı. 

Yenimahalle Muhtarı ve Nefes İyilik ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Nevzat Cebeci öncülüğünde, Gaye İnsan Derneği aracılığıyla Van’ın Başkale ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Beykozlu Uzman Onbaşı Kemal Zeren'in adına Arakan’da şadırvan su kuyusu açtı.  

Dünya üzerinde su sıkıntısı yaşayan insanların temiz suya ulaşabilmesi için sürdürülen çaba kapsamında 4. su kuyusu olan “Yenimahalle Şehit Kemal Zeren Şadırvan Su Kuyusu” sayesinde Arakan halkının temiz ve içilebilir su ihtiyacını sağlandı.

Su kuyusunun açılışının ardından, Arakanlı çocuklar ellerinde Türk bayrakları ve balonlarla Beykozlu Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren için dualar etti.

Muhtar Nevzat Cebeci tarafından sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara, “Arakan'da 4. Kuyumuz 'Yenimahalle Şehit Kemal Zeren Şadırvan Su Kuyusu' açılmıştır. Rabbim bizleri şehidimizin şefaatine nail eylesin. Ruhu şad olsun.” şeklinde not düşüldü.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.