Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykozlu Trabzonlular'dan Halep'e 23 bin TL

Beykozlu Trabzonlular Derneği, Türk Kızılayı'nın 'Halep'e insani yardım' kampanyasına katılarak bağışta bulundu.

Suriye'deki iç savaş ve şiddet ortamı nedeniyle yardıma muhtaç insanlar için Türk Kızılayı tarafından yürütülen “Görmezden gelme

Beykozlu Trabzonlular Derneği, Türk Kızılayı’nın ‘Halep’e insani yardım’ kampanyasına katılarak bağışta bulundu.

Suriye’deki iç savaş ve şiddet ortamı nedeniyle yardıma muhtaç insanlar için Türk Kızılayı tarafından yürütülen “Görmezden gelmeyin. Zorlu kış şartlarında Haleplilere sahip çıkalım. Yaralarını birlikte saralım.” yardım kampanyasına Beykozlu Trabzonlular Derneği de katıldı.

Beykozlu Trabzonlular Derneği üyelerinin desteğiyle oluşan nakdi yardımı teslim etmek üzere Başkan Yardımcıları Erdal Uzuner, Necati AK, Fazlı Çilingir ve Murat Gedik, Türk Kızılayı Beykoz Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Çiğdem Özkan ve Başkan Yardımcısı İdris Kurt tarafından karşılanan dernek üyelerine teşekkür edilerek yapılan bağışın Halep şehrindeki mağdur halka temel gıda maddeleri ve ihtiyaç malzemeleri olarak aktarılacağını söylendi.

Beykozlu Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Uzuner de yapmış olduğu açıklamada “Suriye Halep’e insani yardım amaçlı derneğimizin yapmış olduğu kampanya nezdinde toplanan meblağı Türk Kızılayı Beykoz Şubesi’ne teslim etmek için bugün buradayız. Halep’te kullanılmak amacıyla 22 bin 690 TL’yi bugün itibariyle banka yoluyla aktarmış bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.