Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykozlu'nun Beykoz'da kalacağı plan için çalışıyoruz

Beykoz Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele Mahallesi bilgilendirme toplantısında, imar planlarıyla ilgili çalışmaların detayları ilçe sakinleriyle paylaşıldı.

Beykoz Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele Mahallesi bilgilendirme toplantısında, imar planlarıyla ilgili ça

Beykoz Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele Mahallesi bilgilendirme toplantısında, imar planlarıyla ilgili çalışmaların detayları ilçe sakinleriyle paylaşıldı.

Beykoz Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele Mahallesi bilgilendirme toplantısında, imar planlarıyla ilgili çalışmaların detayları ilçe sakinleriyle paylaşıldı. Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu istişare toplantısında, imar planlarıyla ilgili gelinen aşama, ayrıntılar ve son durum mahalle sakinlerine aktarıldı.  

İstişare Toplantısına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Başkan Yardımcıları Eyüp Salih Elmas, Tacettin Aksu, Salim Öztürk, Yakup Özbek, Mahmut Gülbasar, Başkan danışmanları, Meclis üyeleri, STK temsilcileri ve ilçe sakinleri katıldı.

Teknik Başkan Yardımcısı E. Salih Elmas sinevizyon eşliğinde gerçekleştirdiği sunumuyla projeyi ilçe sakinlerine tanıttı.

Başkan Çelikbilek: ‘Sizleri imarla taçlandırmak için çalışıyoruz’

İmar planlarıyla ilgili çalışmaları sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: ‘Beykoz’un yıllardan beri gelen mülkiyet problemiyle ilgili olarak 2B alanlarımızın “Proje Alanı” ilan edilmesi ve ardından yaptığımız ve yapacağımız imar planlarıyla ilgili imar problemlerini çözmek adına bir adım attık. Meşru ve doğru bir şekilde davranırsak yol alabiliriz. Özel bir çalışmayla yol haritası belirlemeye çalışıyoruz. Sizleri de çalışmanın içine katmak istiyoruz. Bugün sizlere yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktaracağız. Beykoz’un tamamını kapsayan imarla ilgili olumsuzlukları ortadan kaldırmak isteriz. 2B’lerle tapularına kavuşan sizleri, imarla taçlandırmak gerekiyor. Çözüm noktasında iş bizde bitmiyor. Biz bir üst yazıyı hazırlayalım, bunun altına imza atın. Sizinle birlikte bu işi sonuçlandıralım. Bu imzaları gerekli yerlere iletelim, bu çalışmaları rapor haline getirelim dedik. Çağdaş şehircilik projeleriyle oluşturulan ve yaşamın bir zevk haline geleceği, Beykozlu’nun da Beykoz’da kalacağı imar planlarının sonuçlanması için çalışmalarımız devam edecek.’ dedi.

E. Salih Elmas: ‘Sizleri imar planı çalışmalarına dâhil etmek istedik’

Teknik Başkan Yardımcısı E. Salih Elmas: ‘İlçemiz Beykoz, imar planları ve mülkiyet hali diğer ilçelere göre daha zor bir yer. Beykoz’da hemşerilerimizin haklarını ve ilçemizin menfaatlerini gözeterek imar planlarını hazırladık. 2B Yasası 2012 de yürürlüğe girdi, size tapu vermek için insiyatif kullandık. 6 mahallede mülkiyet çalışmalarını başlattık. Bunlar Fatih, Çengeldere, Çiftlik, Yavuz Selim, Görele ve Baklacı’dır. Beykoz’da 3910 hektarlık alan imar planlarını hazırladık. Hızlı Tren Hattı buradan geçecek. Biz imar planları için, alanda jeolojik, jeoteknik araştırmalarını yaptık. % 40’ı imara yasaklı alanda 9947 kişilik yaşam alanı var. Sit alanlarıyla ilgili çok yol alamayacağımızı gördük. Bu yerlerle ilgili olarak kurumlarla görüşülerek imar planı yapalım dedik. Sorunları çözmek için, İSKİ Genel Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi yerlere talebimizi ilettik, imar yoğunluklarıyla ilgili mevcut sayısal değerler bizi memnun etmedi. Vatandaşın memnuniyetini arttırmak için, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konuyla ilgili bir çalıştay düzenleyerek, ortak akıl çalışmalarını yapalım dedik. Sizleri de planlama çalışmalarına dâhil edelim istedik. Bu çalışmalarda çıkan sorunları, raporlayarak yerel aktörlerin katkılarıyla birlikte ilgili kurum ve kuruluşlara iletme sürecini yürütüyoruz.‘ ifadelerini kullandı. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı