Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykozlunun karla mücadelesi!

Beykoz'da sabah evlerinden çıkarak işe gitmek isteyen vatandaşlar, ana yollara ulaşmakta zorlandı.

İstanbul'da geçtiğimiz Cuma günü başlayan kar yağışı haftanın ilk gününde Beykoz'da etkisini sürdürüyor. Sabahın ilk ışıklarından itibaren işe gitmek…

Beykoz’da sabah evlerinden çıkarak işe gitmek isteyen vatandaşlar, ana yollara ulaşmakta zorlandı.

İstanbul’da geçtiğimiz Cuma günü başlayan kar yağışı haftanın ilk gününde Beykoz’da etkisini sürdürüyor. Sabahın ilk ışıklarından itibaren işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar, ana yol ve ara sokaklarda biriken kar yığınları nedeniyle zor anlar yaşadı.

Beykoz’da yaklaşık 60-70 santimetreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle bazı mahallelerde ulaşım durma noktasına geldi. Toplu taşıma araçlarının çalışmadığı yüksek kesimlerdeki mahallelerde yaşayan vatandaşlar kent merkezine yürüyerek ulaştı. İş yerlerine otomobilleriyle gitmek isteyen bir çok araç sahibi ise ara sokaklarda biriken kar yığınları nedeniyle aracını çıkaramadığı için toplu taşıma araçlarında aşırı bir yoğunluğun oluşmasına neden oldu.

Beykoz Belediyesi, 5 büyük kar küreme ve tuzlama aracı, 3 kamyonet tipi küreme ve tuzlama aracı, 9 jcb, 2 grayder ve 9 tuz nakil aracı, 1 paletli ekskavatör ve 2 loder kullanıcı ekipleriyle sahada çalışma yürütüyor. Sabah evlerinden çıkarak işe gitmek isteyen vatandaşlar, İBB ve Beykoz Belediyesi ekiplerinin vatandaşların yoğun kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için yürüttüğü çalışmanın yetersiz kaldığını söyledi.

Yücel Çelikbilek: Vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz

Beykoz halkının olumsuz hava şartlarından dolayı mağdur olmaması için 7/ 24 hizmet esasıyla çalıştıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: ‘Olumsuz hava şartlarından hiç kimsenin mağdur olmaması için elimizden geldiğince gereken tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz. Fen İşleri Ekiplerimiz de büyük bir gayretle taleplere yetişmeye çalışıyor. Vatandaşlarımızdan, özveriyle sahada mücadele eden ekiplerimize yardımcı olmalarını ve anlayış göstermelerini rica ediyorum.’ dedi. 

İstanbul için uyarı ‘Öğle saatlerine dikkat’

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kar yağışının öğle saatlerinde etkisini artıracağını belirtti. Yapılan açıklamada, ‘İstanbul’da halen aralıklarla devam etmekte olan kar yağışının, bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini arttırarak gece saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir. Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 10- 15 cm arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği; ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır‘ denildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.