Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’u 23 Nisan coşkusu sardı!

Beykoz’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, halk oyunlarının oynandığı, şiirlerin okunduğu renkli ve coşku dolu görüntülere sahne oldu.

Beykoz’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, halk oyunlarının oynandığı, şiirlerin okunduğu renkli ve coşku dolu görüntülere sahne oldu.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 3906

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 102. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da büyük bir sevinçle kutlandı.

Çelenk sunma töreni kapsamındaki kutlama, Şehit İsmail Kefal İlkokul öğrencilerinin Ardahan Yöresi Halk Oyunları Gösterisi ile başladı. 

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 2228

Miniklerin renkli gösterisinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan tarafından 15 Temmuz Şehitler Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

MHP İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı, İYİ Parti İlçe Başkanlığı, DEVA Partisi İlçe Başkanlığı, Vatan Partisi İlçe Başkanlığı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 9692

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilçe kutlama programına geçildi.

Beykoz Sahil Etkinlik Alanı’nda düzenlenen kutlama programına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ile çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve daire amirleri, şehit yakınları ve gaziler, öğretmenler, ilçe sakinleri ve çocuklar katıldı.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 1835

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı açılış konuşması ile başladı.

ÇOCUKLAR 23 NİSAN ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

İlkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “Haklarımla Çocuğum” kapsamında yapılan, resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler eserlerini sergiledi.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 3109

Şiir dalında birinci olan İshakağa Ortaokulu öğrencisi Neva Akyol, şiirini seslendirerek alkışları topladı. Kompoziyon dalında birinci olan Atatürk Ortaokulu öğrencisi Beynur Bilgin ise yazdığı kompozisyonda çocuk haklarına dikkat çekerek herkesi etkiledi. Resim dalında birinci olan Kavacık Borsa İstanbul İlkokulu öğrencisi Zeynep Sude Yücel de eserini sergiledi. 

Yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli  tarafından verildi.

Yarışmada, Resim dalı ikincisi Bahattin Özyazıcı İlkokulu öğrencisi Sevde Şengün, Şiir dalı ikincisi Özel Nun Ortaokulu öğrencisi Emre Atayerli ve Kompozisyon dalı ikincisi Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu öğrencisi Nisa Nur Turna’nın ödülleri Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç tarafından takdim edildi.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 5451

Resim Dalı üçüncüsü Zafer Sarıyer İlkokulu öğrencisi Yusuf Miran Yarız, Şiir dalı üçüncüsü Sedat Simavi Ortaokulu öğrencisi Doruk Ağırman ve Kompozisyon dalı üçüncüsü olan Atatürk Ortaokulu öğrencisi Derin Terzioğlu ödülleri Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın elinden aldı.  

Dereceye giren öğrenciler kendilerine armağan edilmiş bu günde çifte mutluluk yaşadı. Ödül törenin ardından sahne Şehit İsmail Kefal İlkokulu öğrencilerinin Ardahan Yöresi Halk Oyunları Gösterisi'ne bırakıldı. 

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 9894

Hünerlerini sergileyen minikler cıvıl cıvıl ve eğlenceli görüntüler oluşturdu.

Atatürk İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri tarafından Ront Gösterisi sunuldu. Çocukların rengârenk gösterisine izleyicilerde alkışlarla eşlik etti.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 4164

Birbirinden farklı etkinliklere kutlanan 23 Nisan’da, Şehit Er Ersin Güner İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerini Halk Oyunları Gösterini sunmak için sahnede oldu.

Program, Paşabahçe Ortaokulu öğrencilerinin eşsiz Koro Çalışması ve öğrencilerin çeşitli şiir dinletisi ile son buldu.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 4055

Ayrıca, etkinlik alanına kurulan şişme oyun parkı ile çocuklar neşe dolu ve renkli bir gün geçirdi. 

Bolca 23 Nisan şarkılarının çaldığı alanda çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı da yapıldı. 

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 6786

Protokol, kurum yetkilileri ve veliler aileler miniklerin mutluluğuna ortak oldu.  

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Fatin Hoca İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri ve Okul Müdürü Mesut Seven tarafından ziyaret edildi. Çiçekli, kendisine ziyarette bulunan öğrencilere çeşitli hediyeler verirken bir 23 Nisan geleneği gerçekleşti. Çiçekli, koltuğunu 2. sınıf öğrencisi İsra Bozoğlu’na devretti.

galeri isbeykoz u 23 nisan coskusu sardi 4002

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise Soğuksu İlkokulu öğrencileri tarafından ziyaret edildi. Aydın, koltuğunu Taylan Eren Özalan’a devretti. Küçük başkanın ilk istediği ise Soğuksu İlkokulu'ndaki parkın tamamlanmasını oldu.

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Mehmet Emin Pulak İlkokulu öğrencileri tarafından ziyaret edildi. Çocuklar Güleç’e yapmış oldukları resim ve yazıları gösterdi, makam koltuğuna oturup çeşitli talimatlar verdi. Hüseyin Güleç tarafından çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı