Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'u bir de 'Beykoz'un Çınarları'ndan dinleyin!

Beykoz'un yakın tarihinin tanıkları “Sözlü Tarih Beykoz” belgeseli için buluşarak dünden bugüne Beykoz'u anlattı.

Onlar yaşayan çınarlarımız, örfümüz adetlerimiz. İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden Beykoz'un yakın tarihinin tanıkları “Sözlü Tari

Beykoz’un yakın tarihinin tanıkları “Sözlü Tarih Beykoz” belgeseli için buluşarak dünden bugüne Beykoz’u anlattı.

Onlar yaşayan çınarlarımız, örfümüz adetlerimiz. İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden Beykoz’un yakın tarihinin tanıkları “Sözlü Tarih Beykoz” belgeseli için buluşarak dünden bugüne Beykoz’u anlattı.

Beykoz Belediyesi’nin desteği ve Cevdet Gümüş’ün yönetmenliğiyle hayata geçirilen ve “Beykoz’un çınarları bu belgeselde buluşuyor” sloganı ile duyurulan “Sözlü Tarih Beykoz” belgeselinde Beykoz’un 25 mahallesinde doğmuş, büyümüş ve halen orada yaşamayı sürdüren 25 aileye mensup yaşlıların anlatılmalarına yer verildi.

Her biri Beykoz’un “Yaşayan tarihleri” olan yaşlılarımız, yalnızca Beykoz’un dününü değil artık bazıları unutulma tehlikesi yaşayan örf ve adetlerimizi anlatarak unutulmaması için kayıt altına alınmasını sağladı.

Belgesel ile eskiye dayanan ve kaybolmaya yüz tutan mahalle kültürünün ve buna dayalı komşuluk ilişkilerinin korunmasını amaçlanıyor.

Belgesel, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Hakan Mengüç’ün sunduğu ve bütün vatandaşların davetli olduğu gala ile tanıtılacaktır. Galaya anlatılmalarıyla belgesele yaş veren yaşlılarımız ve aileleri de katılacaktır.

TARİH: 22 KASIM 2017 / ÇARŞAMBA

SAAT: 20.00

YER: AHMET MİTHAD EFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ  / ANADOLUHİSARI / BEYKOZ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.