Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'un 2.Etap planları da kabul edildi

Beykoz Boğaziçi Alanı Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının 2. etabı da kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Haziran ayı toplantısı Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında gerçekleştiril

Beykoz Boğaziçi Alanı Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının 2. etabı da kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Haziran ayı toplantısı Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında gerçekleştirildi. Kasım 2016’da gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme gelen 2. Etap planları, donatı alanlarında bulunan fiili yapılaşmaların tekrar değerlendirilmesi için müdürlüğüne iade edilmişti.

Güncel ihtiyaçlar dikkate alınarak yeniden hazırlanan Beykoz Boğaziçi Alanı Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının 2. Etabı, İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından tekrar meclis gündemine havale edildi.

Beykoz’un Yeni Mahalle, Kavacık, Göztepe, Göksu, Anadolu Hisarı, Çubuklu ve Kanlıca mahallelerinin bir kısmını kapsayan 2. Etap imar planları Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugün gerçekleştirilen oturumunda kabul edildi.

Üç etap haline getirilen Beykoz Boğaziçi Alanı Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının 1. ve 3. etabı geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanmıştı.

Teleferik hattı plan değişikliği kabul edildi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Beykoz ile ilgili bir diğer gündem maddesi Sultaniye Parkı-Karlıtepe arası teleferik hattının Ulaşım ve Trafik Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu Müşterek Raporu oldu.

Beykoz Sultaniye Parkı-Karlıtepe arası teleferik hattının yapımına esas avan projelerin tamamlandığı belirtilerek söz konusu projelerin Boğaziçi Sahil Şeridi ve Öngörünüm Bölgesi içinde kalan kısmına ilişkin hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli plan değişikliği kabul edildi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.