Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’un 6 mahallesine daha imar yolu açıldı

Beykoz’un 6 mahallesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kull

Beykoz’un 6 mahallesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi. 

Beykoz’un 6 mahallesinin bazı kısımları “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

galeri isbeykoz un 6 mahallesine daha imar yolu acildi 9217

Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edilen Soğuksu Mahallesi’nin koordinat ve parsel bilgilerine says.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Anadolu Feneri, Kaynarca, Alibahadır, Paşamandıra ve Öğümce Mahallesi de “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

galeri isbeykoz un 6 mahallesine daha imar yolu acildi 9367

Bu mahallelerin “Doğal Sit- Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilmesine ilişkin yönelik idari sürecin devam ettiği belirtildi. 

Resmi Gazete’de ilan edilmesi beklenen bu karar sonucu, Anadolu Feneri, Kaynarca, Alibahadır, Paşamandıra ve Öğümce Mahallesi’nde plan yapma yolu açılacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı