Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'un 'Gece Kartalları' göreve başladı

Bekçiler uzun yıllar sonra 'Gece Kartalları' adı ile yeniden Beykoz başta olmak üzere İstanbul sokaklarında görev yapmaya başladı.

İstanbul Valiliğin dün yaptığı toplantının ardından Beykoz başta olmak üzere İstanbul'da görev yapacak…

Bekçiler uzun yıllar sonra ‘Gece Kartalları’ adı ile yeniden Beykoz başta olmak üzere İstanbul sokaklarında görev yapmaya başladı.

İstanbul Valiliğin dün yaptığı toplantının ardından Beykoz başta olmak üzere İstanbul’da görev yapacak 386 bekçi bu gece işbaşı yaptı. ‘Gece Kartalları’ ismi verilen bekçiler, geceleri Beykoz’un sokaklarında nöbet tutacaklar.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, mahallelerde güvenliğin sağlanması için 8 Şubat’tan itibaren bekçiliğe müracaat eden uygun isimleri seçti. Teorik ve uygulamalı eğitimden geçen bekçilere, Özel Hareket polislerinin katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri öğretildi.

GÜNEŞİN BATIŞINDAN DOĞUŞUNA KADAR 

Beykoz başta olmak üzere İstanbul genelinde dün gece ilk mesailerine çıkan bekçiler, güneşin batışından doğuşuna kadar devriye gezecek. 8 saat çalışma ve haftada bir gün istirahat esasına göre çalışacak bekçiler, ilk etapta polis eşliğinde göreve çıkacak. Çarşı ve mahalle bekçileri, daha sonra da her mahallede iki kişi olacak şekilde nöbet tutacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.