Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’un ilk dönüşüm projesinde mahkeme kararını verdi!

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya mahkeme “ret” kararı verdi.

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya mahkeme “ret” kararı verdi. 

galeri isbeykoz tokatkoy de kentsel donusum davasina karar 6363

Beykoz’da ilk olacak Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi kapsamında binaların yıkımı yapılarak projeye başlanılmıştı.

Tokatköy Mahallesi 487 ada, 3 parselde başlatılan projede, söz konusu alanın Resmi Gazete’de yayımlanmadan riskli alan ilan edildiği iddiaları ile açılan dava sonuçlandı.

galeri isbeykoz tokatkoy de kentsel donusum davasina karar 9125

TOKATKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE DEVAM

Beykoz Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya mahkemeden “Dilekçenin reddine” kararı geldi.

REZERV YAPI ALANI OLARAK BELİRLENDİ

Belediye yetkilileri, iddia edilenin aksine, Tokatköy Mahallesi, 487 Ada, 3 parsel sayılı taşınmazda “Riskli alan ilanı” olmadığını, söz konusu alanın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Rezerv Yapı Alanı” olarak belirlendiğini belirtti.

Mahkeme kararı sonucu, ilçe sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlarla buluşturacak ve tapularına kavuşturacak proje hız kesmeden sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı