Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'un kahramanları kabirleri başında anıldı

Beykoz'un 15 Temmuz şehitleri kabirlerinde ziyaret edilerek okunan mevlit, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd edildi. 

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesinin birlikte düzenlediği 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Beykozlu şehitlerin kabirler

Beykoz’un 15 Temmuz şehitleri kabirlerinde ziyaret edilerek okunan mevlit, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd edildi. 

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesinin birlikte düzenlediği 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Beykozlu şehitlerin kabirleri ziyaret edildi. Şehitler mevlit, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd edildi. 

15 Temmuz gecesi vatan için canını ortaya koyan, Beykozlu demokrasi şehidi Murat Akdemir Kandilli Mezarlığı’nda, Hasan Kaya ise Kavacık’taki kabri başında dualarla anıldı.

Şehit ziyaretlerine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Boğaz Komutanlığı adına Deniz Kıdemli Albay Mehmet Emin Oturmaz, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, başkan yardımcıları ve şehitlerin yakınları katıldı.

İsmail Kefal Tirebolu’da anıldı

Beykozlu İsmail Kefal’in Giresun’un Tirebolu ilçesinde bulunan kabri ailesi, sevenleri ve vatandaşlar tarafından ziyaret edildi.

Şehitlerin mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunurken, ülkemizin birliği, bütünlüğü ve selameti için dualar edildi.

Güneydoğu şehitleri unutulmadı

15 Temmuz şehitlerinin ardından Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatani görevini yerine getirirken 2010 yılında Van’da şehit olan Muhammed Talha Dinleyici ile 2016 yılında Şırnak’ta şehit olan Hüseyin Tosu’nun kabirlerini ziyaret etti.

Yücel Çelikbilek: “Şehitlerimizi asla unutmayacağız’ 

15 Temmuz vesilesiyle, vatanı için canını ortaya koyan kahramanlarımızı bir kez daha minnetle andıklarını belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Unutmayalım ki bugünkü birliğimizi o gün kahramanca meydanlara çıkan şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu vatan sahipsiz değildir. Şehit kanı ile yoğrulmuş topraklarda yaşıyoruz. İhanet çetelerini ve maşalarını bir kez daha lanetle kınıyoruz. Bu millet asaletini, birliğini ve berberliğini korudukça ülkemizin bayrağı asla yere düşmeyecektir.’ dedi.

Demokrasi şehitleri dualarla yâd edildi

15 Temmuz Gecesi meydanlara çıkarak vatan uğruna can veren şehitler için Rüzgarlıbahçe Camii’nde öğlen namazını müteakip mevlit ve Kur’an-ı Kerim okundu, tüm şehitlere dualar edildi.

Programa, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, başkan yardımcıları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda ilçe sakini iştirak etti.

Şehitlerin minnet ve dualarla yâd edildiği etkinliğin ardından vatandaşlara etli pilav, tatlı ve ayran ikram edildi.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.