Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'un kestane balına fuarda yoğun ilgi

Beykozlu arıcıların da yer aldığı “4. İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı” düzenlenen törenle açıldı.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen ve 'Üreticiden Tüketiciye Bal ve Arı…

Beykozlu arıcıların da yer aldığı “4. İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı” düzenlenen törenle açıldı.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen ve ‘Üreticiden Tüketiciye Bal ve Arı Ürünleri’ temasıyla gerçekleştirilen  İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Harbiye Askeri Müze’de gerçekleştirilen fuarın açılışını; Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü A. Yavuz Karaca, İstanbul Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Recep Ateş, Toprak Refermu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, Beykoz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral ve Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç gerçekleştirdi.  

Fuarda, 29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında “Bir Ülkede Arı Varsa Hayat Vardır” sloganı ile İstanbul’da yapılması planlanan ve Beykoz’un da aday olduğu 45. Uluslararası Arıcılık Kongresi öncesi Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen bal ve arı ürünleri üreticileri, stantlarda ürünlerini tanıttı. Fuarda ayrıca ülkemizde arıcılığın hakettiği değeri dünya arıcılığında tanıtma ve tescilleme fırsatı sektör temsilcileriyle istişare edildi.

Beykoz’u bal ve arı ürünleri üreticileri Adem Yalçın ve Saim Ahmet Gürel temsil ederken kurdukları stantta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve protokol üyeleri ile sohbet edildi. Beykoz’un kestane balına yoğun ilginin olduğu fuarda sektör temsilcileri ile olumlu samimi görüşmeler yapıldı.

Murat Ekinci: Beykoz olarak kongreye ev sahipliği yapmak istiyoruz

Beykoz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci 45. Uluslararası Arıcılık Kongresi’ne Beykoz olarak ev sahipliği yapmak için çalışmaların devam ettiğini belirterek; “Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak İstanbul’da yapılacak dünya arıcılık kongresine Beykoz olarak ev sahipliği yapmak, ilçemizi ve ülkemizi tanıtmak adına çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor. Ayrıca düzenlenen fuarın da sektörün tüm temsilcilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı bugün sona eriyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.