BEYMEZ ile İYİ Parti Beykoz bir araya geldi

BEYMEZ ile İYİ Parti Beykoz bir araya geldi

Beykoz Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ) yönetimi, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette, imar, istihdam ve genel siyasete dair sohbet edildi. 

Temmuz ayında yapılan olağan kongrede Beykoz Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ) Başkanı seçilen Erdal Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri ilçedeki ziyaretlerine devam ediyor.  

Beykoz Belediye Meclisi’ndeki parti gruplarını ziyaret ederek dernek üyeliklerini gerçekleştiren BEYMEZ yönetimi, mecliste grubu bulunmayan İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Yönetim Kurulu üyelerini de ziyaret etti.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Kavacık’ta bulunan ilçe merkezinde gerçekleşen ziyarette genel olarak, Beykozluların imar, istihdam sorunları ve çözümleri hakkında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

Beykoz’un içinde farklı renklerin bulunduğu, birlik ve beraberliğin olması gerektiğine değinen BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’i yaklaşık 30 yıldır tanıdığını ve şuanda da bir araya gelerek ziyaret talebini kabul ettikleri için parti yönetimine teşekkürlerine sundu.

“BEYKOZ’UN PROBLEMİ İMAR DEĞİL İSTİHDAM AZLIĞI”

Siyasi partilerin, derneklerin ve STK’ların var oluş amacının millete hizmet etmek olduğunu belirten İlçe Başkanı Akif Taşdemir, “Beykoz için biraz daha fazla çaba sarf etmek lazım. Şimdi sizin üzerinde o geçmiş tecrübeyle beraber, üzerinize düşen daha fazla vazifeler var aslında. Beykoz’un ana problemlerinin üzerinde durmanız lazım. Beykoz’un bugün ana problemi imar değil, imardan daha önemli istihdamın azlığı ve eksikliği gençlerimizin dünyaya bakış açısı, ülke hakkında görüşlerini ve bu ülkeyi terk etme hakkındaki isteklerini artıyor. Gençler bu ülkede yaşamak istemiyor, en büyük sıkıntımız bu. Yeniden bir mücadele edilmesi gerektiğine inanıyorum. Bizim yerelde yapmamız gereken Beykoz’da istihdamı artırıp, çocuklarımıza burada yaşama hayalini yeniden vermemiz lazım.” dedi.

Millet Bahçesi’ne dair konuşan Akif Taşdemir, “Şimdi Beykoz’da yol yapılıyor, prestij yolları, aydınlatmalar güzel, yollar güzel. Olması gerekiyor, yapılması lazım. Mesela Millet Bahçesi var, Millet Bahçesine Beykoz’da bugün ihtiyaç var mı? Bana göre yok. Önceliğimiz Beykoz’da istihdamın olması lazım. İmar daha sonradan gelir.” dedi.

“BAŞKAN YARDIMCILARI BEYKOZLU DEĞİL”

Önceki dönemde de Beykoz’da sıkıntıların olduğunu söyleyen Taşdemir, “Ama bazı şeyleri çözebiliyorduk. Hepimiz zaten birbirimizi tanıyoruz, tanışıyoruz. Mesela biz MHP’de siyaset yaparken, Yücel Başkan’a gidip çok rahat sorunumuzu çözdürebiliyorduk. Burada da daha önce çözdürüyorduk ama şimdi belediye başkan yardımcıları Beykozlu değil, başkan değil.” dedi ve sadece Fatih Sağlam’ın Beykozlu belediye başkan yardımcısı olduğunu söyledi.

Beykoz’da CHP İlçe Başkanlığı ile olan ilişkileri hakkında konuşan Taşdemir, “Milletten, STK’lardan ve bazen muhtarlardan gelen Beykoz’un problemlerini, birlikte çözebiliyoruz. Birlikte baskı yapabiliyoruz Büyükşehir’e. Tabi bunu biraz daha arttırmak lazım.” dedi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından görüşme sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.