Bir efsanenin Beykoz'dan gidişi! Ama dönüşü muhteşem olacak!

Bir efsanenin Beykoz'dan gidişi! Ama dönüşü muhteşem olacak!

2010 yılında İBB yönetimi tarafından emekliye ayrılarak Beykoz Belediyesi'ne hibe edilen Paşabahçe Yolcu Vapuru uzun yıllardır Beykoz Belediyesi önündeki sahilde demirleyerek atıl durumdaydı. Kısa bir süre nikah solonu olarak kullanılan vapur, sonra müze yapılmak istendi. Hatta, Boğaz'da batırılarak su altı canlıları ve dalış tutkunları için rota yapılması gündeme geldi. Ancak, projelerin hiç birisi gerçekleşmedi ve estetik harikası gemi tekrar İBB’ye hibe edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sabah 2 römork tarafından çekilerek tersaneye götürülen Paşabahçe Vapuru restore edilip, yeniden Şehir Hatları A.Ş’nin filosuna dahil edilerek boğazda görev yapacak.

Murat Aydın: Tekrar boğazda buluşana kadar hoşçakal

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın geminin belediye önündeki iskeleden ayrılışını sosyal medya hesabından “Bir efsanenin gidişi... Ama dönüşü muhteşem olacak. Paşabahçe Vapuru yenilenecek, gençleşecek ve Şehir Hatları filosuna katılacak. Tekrar boğazda buluşana kadar hoşçakal...” ifadeleri ile duyurdu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.