Bu akademide Beykoz'un hikayesi yazılacak!

Bu akademide Beykoz'un hikayesi yazılacak!

Son dönemlerde sanat alanında yaptığı projelerle adından söz ettiren Beykoz Belediyesi, şimdi de temelini attığı Beykoz Tiyatro Akademisi'yle binlerce liseli gence kapılarını açarak sanat yolculuğuna adım attıracak.

16 liseden 3 bin 14 başvuru yapıldı

Uzun zamandır dizi ve filmlerin çekim merkezi haline gelen adeta film platosuna çevrilen Beykoz'un şimdi de tiyatro akademisi oldu. Belediye Başkanı Murat Aydın'ın öncülüğünde yapılan çağrıya ilçedeki 16 liseden 3 bin 14 başvuru yapıldı. Yapılan başvuru sonrasında 1100 öğrenciyle 32 derslik kurularak diksiyon, sahne sanatları, vücut dili kullanımı eğitimleri verilerek geleceği parlak ve kültürlü bireyler yetişecek. Geriye kalan 1914 öğrencisi de ayda iki defa yapılan atölye dersleriyle kültürel etkinlikte yer alacak. Sinema ve dizi dünyasındaki birçok önemli isimde tiyatro akademisine gelerek binlerce öğrenciye ders verecek.

Kurulan tiyatro akademisine gelen rekor katılımla yerel yönetimler arasında rekor kıran proje için konuşan Belediye başkanı Murat Aydın, "Tiyatro Akademisinin öğrencileri mezun olduktan sonra oyunculuk yapmasalar bile, doktor, hakim, mühendis yada esnaf olsalar bile diksiyonu düzgün, hitabeti düzgün, beden dilini etkili kullanan, özgüveni yüksek nitelikli meslek sahibi kişiler olmasını istiyoruz" dedi.

Gördükleri her şeyin hikayesini yazacaklar

Kurulan Tiyatro Akademisi'nde ders almaya başlayan öğrenciler, yolda sokakta ya da alışverişte gördükleri her şeyin hikayesini yazacak. Akademi eğitimi bulunan ve çoğu akademisyen eğitici kadrosuyla senaryo derslerinin işleneceği Tiyatro Akademisi, bu vesileyle Beykoz'un hikayesi yazılacak

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.