Bu zor günleri birlikte aşacağız! Evde Kal Beykoz

Bu zor günleri birlikte aşacağız! Evde Kal Beykoz

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler ve tedbirler çerçevesinde vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Koronavirüsle mücadelenin, alınan kararlar ve tüm kurumlar, personel ile sivil toplum kuruluşlarının her alanda yoğun çalışmasıyla devam ettiğini bildiren Kaymakam Katırcı, salgının daha fazla yayılmasını önlemek için mümkün olduğunca evlerden çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın mesajı şu şekilde;

Kıymetli Beykozlu Kardeşim,

Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi olarak nitelendirdiği, büyük bir salgın hastalıkla karşı karşıyayız. İnsandan insana bulaşan bu hastalıkla mücadelede, kalabalık ortamlarda bulunmamak en etkili yöntemdir. Salgının daha fazla yayılmasını önlemek için hayati öneme sahip olmayan işlerimiz hariç, evlerimizden çıkmamamızda büyük önem taşımaktadır.

LÜTFEN, BU SÜREÇTE EVLERİMİZDEN ÇIKMAYALIM....

65 yaşın üzerinde olan vatandaşlarımızın, sokağa çıkmaları ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır. Evde kalan 65 yaşının üzerinde olan veya kronik rahatsızlığı bulunan, bakacak kimsesi olmayan vatandaşlarımızın, ihtiyaçlarını karşılamak için Kaymakamlığımız bünyesinde, belediyemiz ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın katılımı ile Beykoz Vefa Sosyal Destek Merkezi oluşturulmuş, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, muhtarlarımızın, imamlarımızın, öğretmenlerimizin ve gönüllülerimizin desteği ile çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Bu zor günleri birlikte aşacağız...

#EVDEKALBEYKOZ #EVDEKALTÜRKİYE

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.