Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Bugün de Beykoz’a metro gelmedi!

Yerel seçimler öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ilk 5 yılda yapılacağı belirtilen Üsküdar – Beykoz metro hattı projesinin akıbeti vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İlçe sakinl

Yerel seçimler öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından ilk 5 yılda yapılacağı belirtilen Üsküdar – Beykoz metro hattı projesinin akıbeti vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İlçe sakinleri ise İBB Başkanı İmamoğlu’nun paylaşımlarının altına her fırsatta metro isteklerini dile getiren mesajlar yayınlıyor.

galeri isbugun de beykoz a metro gelmedi 7757

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim öncesinde Üsküdar – Beykoz metro hattını 5 yılda yapma sözü vermişti. Seçim döneminde vaat ettiği proje ise kurumsal internet sayfasında 2029 sonrası açılması planlanan hatlar arasında yer alıyor.

BEYKOZLUYA VERİLEN SÖZLER UNUTULDU MU?

Beykoz’un diğer ilçelere ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla yapılacağı belirtilen Üsküdar – Beykoz metro hattı projesinin akıbeti Beykozlular tarafından merak ediliyor. İmamoğlu’nun göreve gelmesinin ardından Beykoz’a ve Beykozluya verdiği sözün unutulması, Beykoz’a dair bir plan ve projenin olmaması ilçe sakinlerinin eleştirdiği konuların başında geliyor.

galeri isbugun de beykoz a metro gelmedi 9551

Vatandaşlar bu durum karşısında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya paylaşımlarının altına her fırsatta metro taleplerini içeren mesajlarını yayınlıyor.

İMAMOĞLU’NA AÇIK MEKTUP

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz'a metro ya da metrobüs hizmeti sunması için Twitter’da “Beykozametro” isimli kullanıcı hesabı oluşturuldu.

Hesapta, İmamoğlu’na açık mektup şeklinde, ilçeye metronun neden gelmesi gerektiğini anlatan uzun bir metin paylaşılarak diğer kullanıcılardan destek verilmesi istendi.

Gün aşırı “Bugün de Beykoz'a metro gelmedi.” mesajı paylaşılan hesaba bir kullanıcı tarafından, “Her yere metro var ama Beykoz’a yok neden, ben de bunu anlamıyorum, orda oturanlar başka milletten mi?” diye cevap verildi.

galeri isbugun de beykoz a metro gelmedi 3894

“BEYKOZ’DAN KADIKÖYE’E GİDERKEN HELALLİK ALIYORUM”

İmamoğlu’nun, uzun yıllardır metro hayali kuran Beykoz halkına seçim vaadi olan ve iki yıl geçmesine rağmen hiçbir adım atılmayan metro hattı projesi, bir vatandaş tarafından esprili bir tweet ile hatırlatıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Bu şehrin bütçesini buralara harcıyoruz. İstanbul’un her tarafında gece gündüz metro çalışmaları devam ediyor. Yeni metro araçlarımız da bir bir geliyor.” diyerek paylaştığı mesaja şu şekilde cevap verildi:

“Başkanım ne zaman Beykoz'a metro gelecek? Kadıköy'e giderken anamdan helallik istiyorum. Evdekiler bana evden çıkarken sefer tası uzatıyor. "Al oğul, yol uzun"

“BEYKOZ ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYOR”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kaynarca – Pendik – Tuzla Metrosu’na ilişkin paylaştığı mesaja ilçe sakinlerinden tepkiler geldi.

Bir vatandaş İmamoğlu’nun bu paylaşımına, “Anadoluhisarı, Kavacık, Beykoz hattına metro yok. Niye burada insan yaşamıyor mu? Bizler niye otobüse mahkûmuz Sayın Ekrem İmamoğlu. Cevabınız var mı? Gelir geçer cevap değil çözüm üretin buralarda insanlara niye metro yok?” şeklinde yanıt verdi.

Yusuf Yasin Kadem isimli kişi ise “Kesinlikle Beykoz üvey evlat muamelesi görüyor yıllardır. 2030'lara yaklaşırken metro projesi vardı fakat iptal edildi.” dedi.

galeri isbugun de beykoz a metro gelmedi 8685

“BEYKOZ’A METRO YASAK MI?”

İlçe sakinleri tepkilerini sadece İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na dile getirmiyor. İBB Sözcüsü Murat Ongun’un metro hakkında yaptığı bir paylaşıma şu şekilde yanıt verildi:

“Beykoz'a metro/metrobüs yasak mı? Vatandaşın ulaşım çilesine çözümünüz nedir? Sayın Murat Ongun açıklar mısınız?”

“ÇİLEDEN KURTULMAK İÇİN METRO ŞART”

“Beykoz metro istiyor” etiketiyle paylaşım yapan bir vatandaş, “İstanbul'un ulaşım sistemlerine entegre olmak için, 500T – 15BK çilesinden kurtulmak için Kavacık/Kozyatağa/ arası Beykoz’a metro şart.” dedi.

galeri isbugun de beykoz a metro gelmedi 5522

Metin Akyol ise “Üsküdar- Beykoz hattına metro istiyoruz başkanım. Şu köprülerdeki trafik çilesini görün artık lütfen.” diye konuştu.

METRO BEYKOZ MECLİSİ’NİN GÜNDEMİNDE

Beykoz Belediyesi ve İBB Çevre, Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyonu Başkanı AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, kasım ayı oturumunda metro konusunu gündeme getirdi.

Kabahasanoğlu, Beykoz Belediye Meclisi’nde şöyle konuştu:

“Beykoz Belediyesi’nde Cumhur İttifakı, İBB Meclisi’nde ise Millet İttifakı vardır. Bizim her işimiz birbirimizle ilintili ve bağlantılıdır. Dolayısıyla Beykoz Meclisi olarak, Beykoz halkını temsil edenler olarak tartışmalardan çok pozitif tartışmalarla daha çok hizmeti buraya nasıl getirebiliriz? Diye düşünmeliyiz. İBB’den ve ilçe belediyemizin de imkânlarını arttırarak, Beykoz’u daha iyi nasıl ileriye taşıyabilirizin tartışmasına düşmemizin gerektiğini düşünüyorum. Mesela Beykoz’un metroya ihtiyacı var. Bunu tartışmamız lazım. İBB’nin sorumluluğudur. İBB Başkanı’mızın seçimden önce sözüdür. “Ben 2023’de temel atacağım” diye sözü var. Şimdi yapılan konuşmalar, tartışmalar ve planlamalar da 2029’dan sonrası konuşuluyor. Biz el birliği yapalım, el ele verelim ve gidelim İBB Başkanı’mızdan Beykoz’a ihtiyacı olan metroyu alalım gelelim. Bunu kavgasını verelim.”

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.