Büyük Zafer'in 100. yılı Beykoz'da resmi törenle kutlandı

Büyük Zafer'in 100. yılı Beykoz'da resmi törenle kutlandı

Beykoz’da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü resmi törenle kutlandı.

İstanbul'un çeşitli noktalarında kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunun yaşandığı yerlerden biri de Beykoz oldu.

İlçe genelinde, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz sade bir törenle kutlandı.

Beykoz Kaymakamlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kapsamında kutlama programı organize etti.

Törene,  İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Yaşar Aksanyar, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ethem Çekiç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, DEVA Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe birim müdürleri ile şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin ve Türk ordusunun tarihe altın harflerle yazmış olduğu 30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümünü kutlamaları, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Boğaz Komutanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden iki öğrenci tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu.

İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Yaşar Aksanyar, Belediye Başkanı Murat Aydın, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri başta olmak üzere, resmi ve kuruluş temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

Resmi törenin ardından, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, DEVA Partisi İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), Beykoz Muhtarlar Derneği ve Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği de Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.