Çanakkale ruhu Beykoz’da yeniden yaşatıldı

Çanakkale ruhu Beykoz’da yeniden yaşatıldı

Geçtiğimiz hafta kötü hava koşulları nedeniyle ertelenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yılı, şiirlerin okunduğu, tiyatroların oynandığı duygu yüklü bir programla gerçekleştirildi. 

Beykoz’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü resmi törenle kutlanarak, anma programı etkinlikleri kötü hava koşulları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

Ertelenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yılı kutlamaları, şiirlerin okunduğu, tiyatroların oynandığı anlamlı bir programla gerçekleşti. 

Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, birim müdürleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okunmasıyla başladı. Akabinde, Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Oğuz Süzer günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından, Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış olduğu tiyatro oyunu sergilendi.

Duygu yüklü anların yaşandığı tiyatro oyunun ardından, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler belli oldu.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan tarafından verildi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.