Çanakkale Zaferi'nin 107. yılı Beykoz’da kutlandı

Çanakkale Zaferi'nin 107. yılı Beykoz’da kutlandı

Beykoz’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü resmi törenle kutlandı. 

Tüm Türkiye’de kutlanan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü Beykoz’da da resmi törenle kutlandı.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından en şanlı kahramanlık destanı ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden önemli bir adım olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü dolayısıyla resmi kutlama töreni organize edildi.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Semih Ozangüç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, DEVA Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki, birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri katıldı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen tören, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Semih Ozangüç ve Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Akabinde, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Resmi törenin ardından, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı ise olumsuz hava şartları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.  

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.