Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı Beykoz’da kutlandı

Beykoz’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü resmi törenle kutlandı.

Beykoz’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü resmi törenle kutlandı. 

galeri iscanakkale zaferi nin yil donumu beykoz da kutlandi 1154

Tüm Türkiye’de kutlanan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü Beykoz’da da resmi törenle kutlandı.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından en şanlı kahramanlık destanı ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden önemli bir adım olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü dolayısıyla resmi kutlama töreni organize edildi.

galeri iscanakkale zaferi nin yil donumu beykoz da kutlandi 8644

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Semih Ozangüç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, DEVA Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki, birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri katıldı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen tören, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Semih Ozangüç ve Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

galeri iscanakkale zaferi nin yil donumu beykoz da kutlandi 5697

Akabinde, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Resmi törenin ardından, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı ise olumsuz hava şartları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.