Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Beykoz AYM kararına sessiz! Hedef mi şaşırtılıyor!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın açıklamalarına bir ay sonra cevap verdi. CHP’nin istemiyle öngörünüm de iptal edilen imar barışına ise değinilmedi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın sözlerine bir ay sonra cevap verdi. Açıklamada CHP’nin istemiyle öngörünüm de iptal edilen imar barışına ise değinilmedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, Eylül ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda “Beykoz planlarını muhalefet yapsın” sözlerine CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün üzerinden neredeyse bir ay geçtikten sonra cevap verdi. Yapılan basın açıklamasında CHP’nin istemiyle Anayasa Mahkemesi tarafından Boğaziçi ön görünümünü imar barışı kapsamına alan düzenlemenin iptaline ilişkin değerlendirmede bulunulmaması ise dikkat çekti. 

CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu adına Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün imzalı basın açıklaması şöyle;

Konut hakkı ve mülkiyet hakkı tıpkı ,yaşam hakkı gibi anayasal bir haktır. Belediyeler özelliklerini ve çevre şartlarını gözeten bir planlama yaparak ,vatandaşın konut ihtiyacını karşılayıcı hizmeti vermekle yükümlüdür. Yıllardır ilçemizde imar planı hazırlama yükümlülüğünü yerine getiremeyen AKP’li belediyedir.

 Beykoz göç veriyor! Beykozlu gençlerimiz yaşamlarını Beykoz dışında sürdürmek zorunda kalıyor.

Değerli Beykozlu hemşerilerim. 17 yıldır AKP’de olan belediyemizde, tüm dayatmalarımıza ve sunduğumuz çözüm önerilerimize karşın, imar planı konusunda bir adım atamayan Akp’li yönetimin şimdiki Belediye Başkanı Murat Aydın, meclis toplantısında milletin aklıyla dalga geçer gibi; ‘’Ben Murat Aydın olarak diyorum ki planı muhalefet yapsın, CHP’li arkadaşlar buyurun siz yapın. Biz de her türlü desteği verelim, toplantıları da gerekirse canlı yayınlayalım. Buradan ne çıkarsa arkasında duralım. Ancak böyle yaparsak sonuç alırız. ‘’ sözleriyle yükümlülüklerini yerine getiremediklerini açıkça ifade etmiştir.

Halbuki Murat Aydın'ın imar planları konusunda çok becerikli olduğunu bütün İstanbul biliyor.

Biz de Başkanın Zeytinburnu'ndaki imar becerilerini takdir ediyoruz. Ne de olsa İstanbul’un siluetini bozan biz değiliz. 16×9 binalarını kim dikti? Tabiki Murat Aydın.

Cumhurbaşkanını bile sinirlendiren 3 bina önceki dönem Zeytinburnu şimdi Beykoz belediye başkanı olan Murat Aydın’ın eseri.

Daha değişik bir ifadeyle 15 (2004-2005 ten beri ) yıldır hiçbir şey yapamadıklarını kabul etmenin yanında, CHP nin konu hakkındaki hassasiyetini bilmiyormuş gibi davranıyor. Sayın başkan meclis konuşmalarını ve çözüm önerilerini dinlemiyor mu? Biz her zaman olduğu gibi şimdi bir kez daha buradan diyoruz ki…

Yapamıyorsanız bırakın biz yaparız.

Sizlerin yapamadığını, planların eksik olduğunu, üzerindeki yerleşimleri yok saydığını zamanında Kadir Topbaş bile anladı. Yaptık diye öve öve bitiremediğiniz İmar Planlarını 2 kez size (müdürlüğüne) Beykoz’a iade etti. İtirazları nereye nasıl yapacaklarını bile bilmeden hazırladıkları planların sürekli mahkemelerce iptal edildiğini ve Beykoz’a 15 yıl kaybettirdiklerini tüm Beykozluların bilmesini isterim. Üçüncüsünde ise hepimizin bildiği gibi plan bölgesi 3 parçaya bölündü.

Belediye Başkanı muhalefet destek versin yapalım planları diyor! Cumhuriyet Halk Partisi her zaman vatandaşın yanındadır hakkın yanındadır bizler imar hususunda her zaman destek verdik.

Doğal sit 1.etap imar planlarının 2018 ocak ayındaki iptal kararından sonra doğal sit 1.etap plan bölgesinin hatırlı müteahhitlerinin bölgesi olan Karlıtepe (Gümüşsuyu, İncirköy) imar planları bizlere sormadan, kimseye sormadan yaptığınız planlar.

 2018 Haziran ayında meclisten bizlerin desteğiyle oy birliğiyle geçti. Plan plan diyorsunuz nerde bu imar planları? Neden hala askıya çıkartılmadı?

Derdinizin imar planı olmadığı uygulama İmar Planları olan bölgelerde apaçık belli. G.G.E alanı 1. Etapta uygulama imarı var ama 3 yılda verilmiş ruhsat sayısı sadece 1.

Başkan Beykoz’un geçmişine vakıf olmadığından bilmiyor, kendisine Beykoz’un geçmiş dönemini incelemesini öneriyorum ki aynı hataları tekrarlamasın. Zira kendisi Zeytinburnu'nun hafızasına hakim. Hatta İBB meclisinde de birkaç gün önce bildiği Zeytinburnu’ nu anlattı. Zeytinburnu'nu nasıl taş yığını haline getirdiğini herkes biliyor.

Tekrar ediyorum. Biz Beykoz’umuza planları yaparız. Hem de rant için değil Beykoz halkı için hemşerilerimiz için imar planlarını yaparız. O yüzden sizleri şimdiden uyarmak gerekir bizler kapalı kapılar ardında müteahhitlere değil vatandaşlarımızla omuz omuza yaparız.

İnsan, toplum ve çevre ilişkilerinde kişi ve aile mutluluğu ile toplum hayatını yakından etkileyen fiziksel çevreyi sağlıklı bir yapıya kavuşturmak, yatırımların yer seçimlerini ve çevrenin koruma, kullanma dengesini en akılcı şekilde şehircilik ve planlama ilkelerine uygun olarak belirlemek, Beykoz halkının refahı için imar planlarını hazırlamak için halkımızla katılım toplantıları düzenleyerek yaparız.

Bizler, özel amaçlı ayrıcalıklı bir kesim olarak lale devrini yaşayanlar için değil, Beykozlu Beykoz’ da kalsın diye plan yaparız. Beykozlu göç vermesin diye yaparız.

   İmar planlamasını bizler rant için değil vatandaşın anayasal hakkı olan konut hakkını, sağlıklı bir çevrede           yaşama hakkını sağlamak için hukuka uygun hazırlarız. Hangi müteahhitte nereyi verebiliriz derdiyle değil;       Sosyal demokrat anlayışla nüfus, geçim kaynağı, ulaşım, barınma gibi toplumsal ve ekonomik özelliklerinin,       bu yerleri çevreleyen tüm şartlarla birlikte değerlendirerek vatandaşlarımızla muhtarlarımızla derneklerimizle    birlikte ortak akılla yaparız.

Ayrıca Belediye Başkanı geçen hafta İBB’de sanırım çok sinirlenmiş ağzından ne çıktığına da dikkat etmemiş görünüyor. “1999 senesinde iller bankasından para almak için para verdim beni zorla konuşturmayın” demiş.

Evet doğruyu ikrar etmiş para almak vermek konusundaki uzmanlıklarına hiçbir diyeceğim yok kimse de ellerine su dökemez.

Artık size oy verenler de bıktı usandı kimsenin yüzüne söyleyecek bir kelimeniz kalmadı;

Bugüne kadar Beykoz için hiç bir şey yapmayan AKP’li belediye yönetimlerinin bundan sonra da bir şey yapamayacağı aşikardır.

CHP İlçe Örgütü olarak tüm Beykozluların bilmesini isteriz ki yıllardır yapamadıkları, Beykozumuzu layık olduğu çağdaş, medeni, Beykozluların ve çocuklarının mutlu yaşayacağı bir kent haline getireceğiz.

KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA

CHP İlçe Yönetim Kurulu Adına

Beykoz İlçe Başkanı

Aydin Düzgün

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı