CHP Beykoz’da BELTUR işletmesi alan varmı?

CHP Beykoz’da BELTUR işletmesi alan varmı?

Beykoz Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Adem Sefer, sosyal medya hesabından BELTUR işletmesi alan CHP Beykoz İlçe Yöneticisi ve Meclis Üyesi var mı diye sordu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak geçtiğimiz günlerde BELTUR'un ikinci, üçüncü şirketlere alt taşeronluk verildiğini açıklamıştı. Beykoz Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Adem Sefer’de sosyal medya hesabından CHP Beykoz’da BELTUR işletmesi alan ilçe yöneticisi ve meclis üyesi var mı diye sordu.

İBB meclisinden 'üçüncü kişilere işletme hakkı verilemez' şeklinde yetki alan BELTUR'un ikinci, üçüncü şirketlere alt taşeronluk verildiği iddia edildi. Şenocak, geçtiğimiz günlerde bununla ilgili açıklama yaparak “Buraların işletmesini kime verdiniz? Gayri yasal buraları kime işletiyorsunuz? Ben, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na bu soruyu soruyorum” demişti.

Beykoz Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Adem Sefer de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Beykoz'da ikinci veya üçüncü şahıslara verilen BELTUR işletmesi var mı? BELTUR işletmesi alan CHP Beykoz İlçe Yöneticisi ve Meclis Üyesi var mı? Varsa kimler?” diye sordu.

'BURALARIN İŞLETMESİNİ KİME VERDİNİZ?' 

Şenocak açıklamasında "İBB'nin Beltur'u vardır. Beltur şirketi, restoran ve kafe hizmetleri verir. Beltur tesislerinde, bize gelen bilgiye göre; Meclis'ten Beltur'a verilen yetkiye göre de, sadece kendisi işletme yapabilir ama bize gelen bilgi Beltur'un işletmecisi ikinci üçüncü şirketlere alt taşeronluk vermiştir. Halbuki Beltur ihale ile başkasına devredemez. Üçüncü kişilere işletme hakkı verilemez. Meclis'ten bu şekilde yetki almıştır. Soruyoruz 'Buraların işletmesini kime verdiniz? Gayri yasal buraları kime işletiyorsunuz?' Ben, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na bu soruyu soruyorum. Buradan yetkililere de göreve davet ediyorum. Bize gelen bu bilgilerin doğruluğunu teyitleme açısından şu anda Beltur içerisinde hangi siyasi partilerle işletmeciliğe açılmış, kimlere verilmiş, kimler tarafından işletiliyor bunları lütfen ilgili belediye başkanı cevaplarsa memnun oluruz." ifadelerini kullanmıştı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.