Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Beykoz delege seçimlerinde kim önde?

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü'nde delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü'nde delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. 417 delegeli ilçe kongresi için adaylar çoğunluğu…

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü’nde delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü’nde delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. 417 delegeli ilçe kongresi için adaylar çoğunluğu yakalamak için mahallelerde ciddi liste çalışmaları yapıyor.

Adaylar arasında dikkat çeken isim

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün başta olmak üzere eski İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın kongrede aday olacağı belirtilirken, her kongre dönemi ortaya çıkan Dr. Devrim Altıntaş’ın bu kongrede de aday olmak için çalışma yaptığı öğrenildi. Bugüne kadar kongrelerde hiç ismi geçmeyen, örgütün genç ve çalışkan isimlerinden Yasemin Özdemir’in adaylığı ise örgüt içerisinde dikkat çekiyor.

22 mahallede delege seçimi tamamlandı

Ocak ayında yapılması beklenen ilçe kongresi öncesi delege seçimleri; İncirköy, Tokatköy, Ortaçeşme, Çamlıbahçe, Yalıköy, Acarlar, Çubuklu, Göztepe, Soğuksu, Çiğdem, Gümüşsuyu, Göksu, Anadolu Hisarı, Merkez Mahallesi, Örnekköy, Akbaba ve Görele mahalleri ile Çavuşbaşı’nın 5 mahallesinde tamamlandı.

Aydın Düzgün kendi mahallesinde seçimi kaybetti

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, biten 22 mahallede delege yarışını önde götürse de, kendi mahallesi olan Anadolu Hisarı’nda seçimi kaybetmesi dikkat çekti. Eski İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Yasemin Özdemir’in ise listelerde ciddi çalışma yaptığı gelen bilgiler arasında.

Süreç Aralık ayında bitiyor

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nde 8 Kasım’da başlayan mahalle delege seçimlerinin 1 Aralık’ta tamamlanması bekleniyor. İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından 14 Aralık 2019 tarihinden itibaren Beykoz’un da aralarında olduğu ilçe kongreleri başlayacak. 13 günlük maratonun ardından 27 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da ilçe kongreleri tamamlanmış olacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı