CHP Beykoz kongresinde Aydın Düzgün güven tazeledi

CHP Beykoz kongresinde Aydın Düzgün güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı 37. Olağan Kongrede mevcut ilçe başkanı Aydın Düzgün güven tazeledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 'nin 14 Aralık 2019'da başlayan 37. Olağan Kurultay takvimi kapsamında Beykoz İlçe Başkanlığı’nın kongresi gerçekleştirildi. Kongreye CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamooğlu’nun katılmaması dikkat çekti.

R. Şahin Koktürk Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye Giresun Milletvekili Necati Tığlı, CHP İstanbul İl Yöneticileri, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

Mahalle delege seçimlerini kasım ayı içerisinde tamamlayan Beykoz İlçe Örgütü’nde bugün kongre heyecanı yaşandı. 417 delege ilçe başkanı ve ilçe yönetimi ile İstanbul il kongre delegelerini seçmek için sandık başına gitti.

Mevcut İlçe Başkanı Aydın Düzgün, eski İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Gülten Demirbaş’ın aday olduğu olağan kongrede Uğur Çelebi delegelerden yeterli desteği göremediği için kongreden çekilmek zorunda kaldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kongrede Divan Başkanlığı’na CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı seçildi. Kongre İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün yaptığı açılış konuşmasının ile devam etti.  

Aydın Düzgün: 30 yıl sonra böyle bir başarı elde ettik

İlçe Başkanı Aydın Düzgün yapmış olduğu konuşmasında partilerini Beykoz’da çok önemli bir noktaya taşıdıklarını söyleyerek şöyle devam etti; 30 yıl sonra böyle bir başarı elde ettik. Emsali görülmemiş bir siyasi baskıya rağmen bir başarı kazandık. Halkımız hak hukuk adaletten yana oyunu kullandı.

Birlikte yapacağımız çok şey var

Biz bu yolu İl Başkanım Kaftancıoğlu ve İBB Başkanımız İmamoğlu ile yürüdük. Birlikte yapacağımız çok şey var. Gençlerimiz için iş imkânı yaratılacak. Çalışan anneler için kreşler açılacak. Ev hanımlarının aile ekonomisine katkı sağlayabilmeleri için bedelsiz kurs imkânları mahalle bazında satışa yönelik etkinlikler düzenlenecek. Gençlerimiz için meslek edindirme kursları ve staj imkânları sağlanacak.

Farklılıklarımızı kavga ile çözme zamanı değildir

Bu süreç mevcut başarının pekiştirilmesi sürecidir. Buna katkı sağlayacak her arkadaşımıza ihtiyacımız vardır. Biz her zaman çok sesliliğe inandık. CHP’li olan herkes özgür iradesini ortaya koyarak yola çıkar. Küçük farklılıklarımız vardır. Olmalıdır da. Bu demokrasinin gereğidir. Bizim farklılıklarımız aynı yolda yürüdüğümüz sürece bizi zenginleştirir. Farklılıklarımızı kavga ile çözme zamanı değildir. Bu ne bize yakışır, ne de partimizin yönetim anlayışına sığar. Hele ki arkamıza aldığımız bu halk desteği varken, siyasi çözümlerin ibresi bizim lehimize dönmüşken bu süreci sekteye uğratma lüksümüz olamaz.

Siyasette asla yalan söylemeyeceğim

Partimizin ilde ve genelde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. İlk defa beş adet kurultay delegesi kazandırdım. Bu salonda sizler yalnızca bir ilçe başkanı değil partinin kaderini oylayacaksınız. Ya da talimatla yönetilen bir ilçe olacak. Seçim sizlerin. Elinizi vicdanınıza koyduğunuzda bana hak vereceksiniz. Çok küçük bir azınlık beni sevmiyor ama ben onları da seviyorum. Siyasette asla yalan söylemeyeceğim. Asla söz vermedim vermeyeceğim.

417 delege oy kullandı

Protokol konuşmalarının ardından saat 17.00’da başlayan oy verme işlemi saat 18.45’de sona erdi. 417 delegenin oy kullandığı seçimde Aydın Düzgün 186 oy alarak güven tazeledi ve yeniden CHP Beykoz İlçe Başkanı seçildi. Mahir Taştan 169 oy alırken, Gülten Demirbaş ise 47 oyda kaldı.

Yönetim Kurulu Asil Liste

Aydın Düzgün

Salih Akbulut

Bilgin Asar

Hakan Büyük

İsmail Çorbacı

Kamil Doğru

Burak Erdal

Ramazan Gül

Erdal Kahraman

Hakan Kanpara

Mahmut Keskin

Sevgi Kılıç

Yusuf Öztürk

Işıl Minure Soyhan

Mehmet Şahin

Haşim Yıldız

Şerife Yükselen

YORUMLAR...