CHP Beykoz Meclis Üyesi de PKK diyemedi!

CHP Beykoz Meclis Üyesi de PKK diyemedi!

CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu da Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu gibi "Terör örgütü PKK" diyemedi, sosyal medyadan tepki yağdı.

Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından 13 masum vatandaşın şehit edilmesine tepkiler art arda geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 13 vatandaşın şehit edildiği terör örgütü PKK'nın saldırısı sonrasında sosyal medyadan başsağlığı mesajı yayınlamıştı. Ancak Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu "terör örgütü" deyip "terör örgütü PKK" diyememiş, bu duruma sosyal medyadan tepki yağmıştı.

SATALOĞLU DA "TERÖR ÖRGÜTÜ PKK" DİYEMEDİ 

CHP İstanbul Büyükşehir ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu da olaydan günler sonra bugün başsağlığı mesajı yayınladı. Ancak Sataloğlu'nun da Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu gibi "terör örgütü" deyip "terör örgütü PKK" dememesi sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, sosyal medya hesabından “Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü tarafından şehit edilen 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet; yakınları ve sevenlerine baş sağlığı dilerim. Aziz milletimizin başı sağolsun.” ifadelerini kullandı. Ancak "Terör örgütü PKK" yazmadığı için sosyal medyadan tepkiler yağdı.

İşte o tepkiler:

Şule Gün, “Talimata göre yazabiliyorsunuz onu anladık da acaba vicdanınızın talimatına uyacak kadar özgür olabilseydiniz elinizle dilinizle terör örgütünü adıyla birlikte ifade ederek #kahrolsunPkk diye lanetlermiydiniz.” diye sordu.

Sinan Teke isimli kullanıcı tepkisini, “Devlet terörle mücadelede ederken, öldürülen her bir terörist için ayrı ayrı "Devletiniz katil, Devletiniz seri katil" tweetleri atanlar, sözde aydınlar, sözde siyasetçiler bugün #KahrolsunPKK diyemezler diyemeyecekler. Teröre destek veren de savunanda teröristtir.” Sözleriyle dile getirdi.

CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun yaptığı paylaşıma onlarca tepki mesajı yağdı.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Ali Galip

    Arkadaş, matah bir şeymiş gibi haber bile yapıyorsunuz ama işin gerçeğini ya bilmiyorsunuz - ki bence gerçekten bilmiyorsunuz hatta bilmediğinizi bile bilmiyorsunuz - ya da bildiğiniz halde işinize gelmediği için bilmezden geliyorsunuz. Terör örgütü, terör örgütüdür, bölücüdür, haindir. Kendilerine verdikleri isim PKK ise Partîya Karkerên Kurdistanê (Türkçe: Kürdistan İşçi Partisi) kısaltmasıdır. Hain terör örgütünü, kendilerini legalleştirmek üzere "Parti" olarak isimlendirdiği bu kısaltma ile anmak, onları -bilinçsizce- legal bir zemine oturtmaktır. Terör örgütünü, kendisine layık gördüğü isim ile anmanın yanlış bir davranış olduğunu ayırt edememek basiretsizliktir. Devlet kademelerinde hatırı sayılır mevkileri edinebilmiş kimselerin bile bu basiretsizliğe sahip olmaları hakikaten düşündürücüdür.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.