Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Beykoz Meclis Üyesi de PKK diyemedi!

CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu da Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu gibi “Terör örgütü PKK” diyemedi, sosyal medyadan tepki yağdı.

CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu da Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu gibi "Terör örgütü PKK" diyemedi, sosyal medyadan tepki yağdı.

galeri chp beykoz meclis uyesi de pkk diyemedi 9048

Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından 13 masum vatandaşın şehit edilmesine tepkiler art arda geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 13 vatandaşın şehit edildiği terör örgütü PKK'nın saldırısı sonrasında sosyal medyadan başsağlığı mesajı yayınlamıştı. Ancak Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu "terör örgütü" deyip "terör örgütü PKK" diyememiş, bu duruma sosyal medyadan tepki yağmıştı.

SATALOĞLU DA "TERÖR ÖRGÜTÜ PKK" DİYEMEDİ 

CHP İstanbul Büyükşehir ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu da olaydan günler sonra bugün başsağlığı mesajı yayınladı. Ancak Sataloğlu'nun da Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu gibi "terör örgütü" deyip "terör örgütü PKK" dememesi sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, sosyal medya hesabından “Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü tarafından şehit edilen 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet; yakınları ve sevenlerine baş sağlığı dilerim. Aziz milletimizin başı sağolsun.” ifadelerini kullandı. Ancak "Terör örgütü PKK" yazmadığı için sosyal medyadan tepkiler yağdı.

galeri chp beykoz meclis uyesi de pkk diyemedi 6145

İşte o tepkiler:

Şule Gün, “Talimata göre yazabiliyorsunuz onu anladık da acaba vicdanınızın talimatına uyacak kadar özgür olabilseydiniz elinizle dilinizle terör örgütünü adıyla birlikte ifade ederek #kahrolsunPkk diye lanetlermiydiniz.” diye sordu.

Sinan Teke isimli kullanıcı tepkisini, “Devlet terörle mücadelede ederken, öldürülen her bir terörist için ayrı ayrı "Devletiniz katil, Devletiniz seri katil" tweetleri atanlar, sözde aydınlar, sözde siyasetçiler bugün #KahrolsunPKK diyemezler diyemeyecekler. Teröre destek veren de savunanda teröristtir.” Sözleriyle dile getirdi.

galeri chp beykoz meclis uyesi de pkk diyemedi 9096 html 1757

CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun yaptığı paylaşıma onlarca tepki mesajı yağdı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı