Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Beykoz’dan kentsel dönüşüm açıklaması

Birkaç gündür Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesine ilişkin yaşanan tartışmaların ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve meclis üyeleri, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek konu ile ilgili

Birkaç gündür Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesine ilişkin yaşanan tartışmaların ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve meclis üyeleri, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek konu ile ilgili açıklama yaptı.

galeri ischp beykoz dan kentsel donusum aciklamasi 2658

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Tokatköy Mahallesi’nde hayata geçirilerek ilk kentsel dönüşüm projesine yönelik mahalle sakinleri ile 2B Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

Düzenlenen toplantıya, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu ile meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri ile mahalle sakinleri katıldı.

Bilgilendirmelerin ardından, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından konu ile ilgili kamuoyu duyurusu yapıldı. Duyuruda, “CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak, her zaman ve her koşulda halkımızın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın duyurusu:

“Beykoz kamuoyunda son bir kaç gündür Tokatköy 487 – 3 Parsel 83 dönümlük arazide yaklaşık 550 bina 650 hane, Beykoz Belediyesi, TOKİ arasındaki kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak Beykoz Belediyesinin geçtiğimiz günlerde belediye zabıtası marifetiyle dağıttığı ihbar mektuplarında vatandaşlarımıza;

15 gün içinde, 30 gün ek süre dâhil toplam 45 gün içinde;

a) Evlerini boşaltmasını

b) Elektrik, su, doğalgaz, emlak borçları dâhil tüm borçların ödenerek evlerini borçsuz teslimi istenmektedir.

Vatandaşlarımızla, yıllardır bu konuyu defalarca konuşmamız ve toplantılar yaptığımız gerçeğinden yola çıkarak;

Tokatköy 487 Ada 3 Parseldeki kentsel dönüşüm alanında CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak, her zaman ve her koşulda halkımızın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz! Beykoz halkının çıkar ve menfaatlerini her şeyin üstünde tutacağımızdan yola çıkarak bu arazide oturan halkımızın hakkını, haklarını korumak.

Adaletin siyaset üstü bir konu olduğunu anlatmak ve savunmak bizlerin görevi olduğu gerçeğinden yola çıkarak; Projeye hem olur diyen 550 vatandaşımızın projeye henüz imza atmayan 100 vatandaşımızın hepsini bir arada 70-80 yıllık akrabalık, komşuluk ilişkilerini bozmadan, incitmeden yeni bir yaşama hazırlamak.

Biz siyasetçilerin görevi olduğu bilinciyle Beykoz CHP İlçe Başkanlığı olarak Beykoz Belediyesinin de TOKİ’nin yanında değil Tokatköy Halkının yanında olması gerçeğini bir kez daha hatırlatmayı görev biliriz.

Ayrıca, her zaman ve her koşulda halkımızın çıkar ve menfaatleri kollamaktan asla vazgeçmeyeceğimizin kamuoyunca bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla.”

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.