CHP’den Beykoz’a bir plan iptal davası daha!

CHP’den Beykoz’a bir plan iptal davası daha!

Yakın zamanda Beykoz’da inşaat ruhsatı verilmesi planlanan Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi’nin imar planları CHP eski meclis üyesi Halit Kılıç tarafından iptal talebiyle yargıya taşındı. 

“Yaptırmayız partisi” olarak hafızalara kazınan, hizmete karşı çıkmayı siyaset geleneği haline getiren CHP mizanseni, Beykozlu binlerce vatandaşın mağduriyetine sebep olmaya devam ediyor. 

Yeniden bir iptal davasıyla gündeme gelen CHP’lilerin Beykoz’a ve Beykozlunun yararına yapılacak projeler karşısında geleneksel tavrı yine değişmedi.

YİNE CHP YİNE İPTAL DAVASI

CHP eski meclis üyesi olan Halit Kılıç, Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahalle sakinlerinin neredeyse 10 yıldır beklediği 1/5000’lik Nazım İmar Planı ve 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’nın iptali için mahkemeye başvurdu.

Böylelikle, CHP ilçe yöneticileri ve meclis üyelerinin Beykoz halkından tepki görmemek için farklı isimler üzerinden planları yargıya taşıdıkları iddiası bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu. 

CHP BEYKOZ’UN TAVRI NE OLACAK?

Hizmet yerine “durdurmak” sanatıyla kampanya yürüten ana muhalefet kanadının Beykoz’daki temsilcilerinin, Gümüşsuyu ve İncirköy Mahallesi’nin imar planlarına açılan davayı destekleyip desteklemedikleri de merak ediliyor.

PERDE ARKASINDAN İLK KARŞI ÇIKIŞ DEĞİL

Ocak 2022’de askıya çıkarak Haziran ayında inşaat ruhsatı verilmesi beklenen planların ETBAR çalışmaları aylar önce CHP Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Ülkü Sakalar ve Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer tarafından iptal istemiyle yargıya taşınmıştı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise Tuzla ve Kadıköy’de siyaset yapan meclis üyelerinin ETBAR çalışmalarına açtığı iptal davası için “Bizim tarafımızdan iptal edilen bir plan yoktur” diyerek somut belgelere karşı tezat oluşturacak kamuoyu açıklamasında bulunmuştu.

CHP Grup Sözcüsü Temel Karadeniz ise bu iptal davasının CHP İstanbul İl Başkanlığı bünyesindeki “Kent İzleme Kurulu” tarafından açıldığını itiraf etmişti.

AYDIN DÜZGÜN’ÜN BİLGİSİ DÂHİLİNDE Mİ?

6. dönem meclis üyesi Halit Kılıç tarafından yargıya taşınan Gümüşsuyu ve İncirköy Mahallesi’nin plan iptal davasının da CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın bilgisi dâhilinde açıldığı iddia ediliyor.

CHP BEYKOZ HALİT KILIÇ İSMİNİ VERMİŞTİ

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz Belediyesi tarafından imar planlarında ortak akılla karar verilmesi için meclis dışı kurulan ve tüm parti temsilcilerin yer aldığı İmar Komisyonu’nda temsilci olarak eski meclis üyesi Halit Kılıç’ın ismini vermişti. 

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Erkan

    Bıktık bu mikroplardan İmar için engelmi şuan

  • Ahmet Alkan

    Zaten CHP zihniyeti bu kadar milletimiz bunun farkına varsın artık bunlar iptal ettirir sonrada neden yapmıyorsunuz diye yaygara çıkartır bunlar bu zamana kadar bir defa taş taş üstüne koymuşmu acaba

  • Baba Ruhi

    Bu imar planı üzerinde yaşayan toplumun menfaatlerini koruyan bir plan olmamıştır. Bölge halkı tarafından belediye ve çevre şehircilik il müdürlüğüne yapılan itirazlar dikkate alınmaksızın uygulama imar planları onaylanmıştır. Ak Parti'ye insanların desteği sınırsız değildir. Evlerimizi rant baronlarına peşkeş çekenlere karşı açılan bu davayı gerekçesi her ne olursa olsun destekliyor ve teşekkür ediyoruz.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.