Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Gençlik Kolları'nda seçim heyecanı!

Olağan kongresinin ardından yeniden şekillenen CHP Beykoz ilçe örgütünde seçim heyecanı bu sefer de gençleri sardı.

Yeni tüzük gereği, Gençlik Kolları da seçim ile belirlenecek. Adaylar tek tek ortaya çıkıyor.

Olağan…

Olağan kongresinin ardından yeniden şekillenen CHP Beykoz ilçe örgütünde seçim heyecanı bu sefer de gençleri sardı.

Yeni tüzük gereği, Gençlik Kolları da seçim ile belirlenecek. Adaylar tek tek ortaya çıkıyor.

Olağan kongresinin ardından Hızır Yılmaz başkanlığında yeniden şekillenen CHP ilçe teşkilatında seçim heyecanı bu sefer de gençleri sardı. Yeni tüzük gereği, Gençlik Kolları da yapılacak olan bir kongre ile teşkilatlanacak. Bu amaç ile adaylar tek tek ortaya çıkmaya başladı.

İlk resmi açıklama Abdullah Yakup Çelik’ten geldi

Henüz İl Başkanlığı tarafından resmen onaylanmış olmamak ile birlikte, 12 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşmesi beklenen Gençlik Kongresi’nde yarışacak başkan adayları ile ilgili olarak kulislerde iki isim dolaşıyordu: Bu isimlerden Abdullah Yakup Çelik, düzenlediği bir basın toplantısı ile adaylığını kamuoyuna resmen duyurdu. Çelik’in basın açıklmasını aşağıda dikkatlerinize sunacağız.

İkinci isim: Ege Ercan

Adaylığını açıklayacak olan ikinci isim ise,  Ege Ercan. Ercan’ın resmi basın açıklamasını önümüzdeki hafta içerisinde yapması bekleniyor. Bir üçüncü adayın ortaya çıkıp çıkmayacağını ise ilerleyen günler gösterecek.

Şimdilik görünen, bu iki isim altında belirlenecek olan 14 kişilik iki ayrı yönetim listesinin Gençlik Kongresi’nde elden ele dolaşacak olduğu.

Abdullah Yakup Çelik: Sağ görüşün hâkim olduğu bir çevreden geliyorum

Adaylığını, yaptığı bir basın açıklaması ile ilk duyuran Abdullah Yakup Çelik oldu. Yakup Çelik, basın açıklamasında adaylığı ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Ben Atatürk ilke ve devrimlerine ve ulu Önder’in en büyük iki eserinden birisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönülden bağlı kalmış ve Allah’a şükür asla kopmamış, kopmayacak, ihanet etmemiş ve etmeyecek olan bir genç arkadaşınızım. Sağ görüşün hâkim olduğu bir çevreden ve yine sağ düşüncenin egemen olduğu bir sülaleden; araştırıp okuyarak ve de en önemlisi sorgulayarak kendimce en doğrusu olduğuna yürekten inandığım Cumhuriyet Halk partisi bünyesine 2009 yılında katıldım.

Susturulmaya çalışan bir partinin emektar çocuklarıyız

AK Parti demokrasisinin ileri demokrasi adı altında kitlelere değil de, belirli kişilere çalıştığı günümüz Türkiye’sinde biz, susturulmuş veya susturulmaya çalışılan bu partinin emektar çocukları olarak şunun çok iyi bilinmesini isteriz ki; bizler ulusal marşımızın ikinci dizesinde dendiği gibi, kendimizi yurdumuzun üzerinde tüten en son ocakmış gibi hissedecek ve ona göre çalışacak, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinin – ulusal bayramlarımıza kadar- tamamıyla 4+4+4 gibi çeşitli kılıflara sokularak yok edilmeye çalışıldığı bu dönemde Altı Ok’a ve Atatürk devrimlerine çok daha sıkı sarılacağız. AK parti faşizmini her ne kadar iliklerimize kadar sokakta, meydanlarda, kampüslerde, iş yerlerimizde, daha yeni yasalaşan 2B Kanunu sayesinde evimizde, faturalarımızda dolayısıyla cebimizde hissetsek de, biz gençlik hala buradayız ve sol yumruğumuz hala havadadır.

Gün, birlik olma günüdür

Gün, üzerimizdeki ölü toprağını atma günüdür. Gün, birlik olma günüdür. Gün, şapkamızı önümüze koyup düşünme günüdür. Ve en önemlisi gün, büyüklerimizin tecrübelerinden faydalanmakla beraber, onların düştükleri hatalara düşmeyerek, yılmadan çalışıp sosyal demokrat bayrağımızı önce Beykoz’a, sonra İstanbul iline ve nihayetinde ülkemize asma günüdür. Çünkü tarihin bize getirdiği yükümlülükler oldukça fazladır.

Gençler kendi kaderlerini tayin edecek

Bugün bizleri burada toplayan sebep, bu örgütün tüm yükünü çekmiş ve çekecek olan biz gençlere Genel Başkanımız’ın Kurultay’da vermiş olduğu sözü tutup, biz gençlerin kendi kaderlerini tayin etmelerini sağlamasıdır. Yani, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışmayan atama sisteminin kaldırılıp yerini alan demokratik ilçe kongrelerinin, sonrasında il kongrelerinin ve en son olarak da 17 Haziran’da Büyük Gençlik Kurultayı’nın yolunun açılmış olmasıdır. Öncelikle bizlere bu heyecan ve coşkuyu yaşatacak olan genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Gençlik Kolları genel Başkanımız sayın Barbaros Dinçer’e teşekkürü bir borç bilirim. Bu yolda elimden gelenin en iyisini yapabilmek, gençliği bir arada tutabilmek ve ilk hedefimiz olan sosyal demokrat bayrağı Beykoz Belediyesi’ne dikebilmek adına siz yol arkadaşlarımın da desteğiyle hepinizin önünde CHP Beykoz İlçe gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığımı açıklıyorum.

Kongrenin galibi CHP olacaktır

İnanıyorum ki, sandıktan kim çıkarsa çıksın, birleştirici olduğuna inandığım kongrenin ertesi günü tüm örgüt el ele, omuz omuza vererek çalışmalara bir an önce başlayacaktır. Ben burada şahsım ve destekçilerim adına bunun namus ve şeref sözünü sizlere veriyorum ve aynı şekilde bu günden itibaren aday çıkacak olan tüm arkadaşlarıma da aynı sözü samimi bir şekilde vermelerini bekliyorum. Bu kongrenin tek galibi Cumhuriyet Halk partisi olacaktır. Kaybedeni ise dışarıda bizim birbirimize düşmemizi dört gözle bekleyen çıkarcı, menfaatçi, yandaş ve yalaka insanlar olacaktır.

Kendi cümlelerinden Abdullah Yakup Çelik…

02.09.1990 tarihinde İstanbul’da doğdum. Aslen Giresunlu olup doğma büyüme Beykozluyum. Önce Merkez Mahallesi’nde oturduktan sonra 10 sene Paşabahçe’de ikamet ettim ve son iki senedir tekrar Merkez Mahallesinde ikamet ediyorum. İlköğrenimimi Beykoz İshakağa İlköğretim Okulu’nda okuduktan sonra liseyi hayatımı kazandığım Kadıköy İstanbul Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Öğrenim hayatıma şuanda İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde 3. Sınıf olarak devam ettirmekteyim.

Okul hayatımda İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Kulübü yazmanlığı, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı olan Jeoloji Mühendisleri Odasının İstanbul Teknik Üniversitesi temsilciğini yapıyorum. Jeoloji Mühendisleri Odası’nın gençlik yapılanması olan “Jeogenç” oluşumunun da Türkiye denetim kurulunda bulunmaktayım.

Siyaset ile tanışmam ise lise hayatımın başlarında okuduğum kitaplar ve birazda çevremdeki arkadaşlarımın sayesinde oldu. Bu yıllarda Füsun Hanım’ın başkanlığını yürüttüğü dönemde Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi’nin bünyesine katıldım. Gençlik Kolları’nın yönetiminde görev yaptım. Orada çok güzel sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Ancak bazı şeylerin değişebilmesi için siyasetin içinde olmaya karar verdim. 2009 yerel seçimlerinden itibaren içerisinde bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2010 yılında resmi olarak üye oldum. Kademeli olarak üyelikten sonra önce gençlik kolları yönetim kurulu yedek üyeliği ve basın-yayından sorumlu gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum. Ayrıca bu süreçte çeşitli komitelerde de çalışmalarda bulundum.

Gelinen bu noktada örgütümüz layık görürse, seçimle geleceğim gençlik kolları başkanlığında elimden geleni fazlasıyla yapacağım.
      
Haber: Arzu Başlantı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı