Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP Gençlik’in ikinci adayı: Ege Ercan

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün, yeni Tüzük gereği kongre ile seçilecek Gençlik Kolları için ikinci başkan adayı, Ege Ercan

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nın, yeni Tüzük gereği kongre ile seçilecek Gençlik Kolları için…

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün, yeni Tüzük gereği kongre ile seçilecek Gençlik Kolları için ikinci başkan adayı, Ege Ercan

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nın, yeni Tüzük gereği kongre ile seçilecek Gençlik Kolları için ikinci başkan adayı, Ege Ercan oldu. Abdullah Yakup Çelik’in başkanlık için adaylığını açıklamasının ardından ikinci açıklama, Ege Ercan’dan geldi.

CHP’li üyelerin katılımı altında bir basın açıklaması yapan Ercan’ın yanında eşi Nuray Ercan da vardı. Ege Ercan, açıklamasında şunları söyledi:

“Yoldaşlarım, bugün 1 Mayıs!

1 Mayıs, bir ideoloji bayramı değil, insan emeğinin sermaye karşısında direnme çabasıdır. İnsanların sağ sol Kürt Türk ve benzeri ayrımları yapmadan kol kola yürüdükleri gün 1 Mayıs’tır. Bizler de Cumhuriyet Halk Partililer olarak, ‘’CHP sokaklara inmiyor’’ diyenlere bugün Taksim 1 Mayıs Meydanı’nda çok güzel bir cevap verdiğimize inanıyorum.

Yaşasın işçilerin ve halkların kardeşliği, diyor; tüm emekçilerin bayramını kutluyorum!

Değerli kardeşlerim,

Adım Ege ERCAN. 1985 Beykoz doğumluyum. Aslen İzmirliyim. Evliyim. Reklam şirketinde çalışmaktayım.

Siyasi yaşamına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde başlamış bir genç kardeşinizim. Gençlik kollarında sırası ile Kavacık Mahalle temsilciliği, yönetim kurulu üyeliği, saymanlık, ve sekreterlik yaptım. Görevim sürecinde kimseyi ötekileştirmedim ve her zaman ‘’biz’’ olmanın, bir bütün olmanın mücadelesini verdim. Ve her zamanda bunun mücadelesini vereceğim.

Tüm gençlerimizi güçlü bir gençlik yapılanmasına, başta Beykoz da olmak üzere, AK Parti iktidarını devirmeye ve aydınlık Türkiye’nin yolunu daha da aydınlatmaya çağırıyorum.

Artık bir olmanın vakti gelmiştir. Artık bir bütün olmak için mücadele etmeliyiz.  

Sevgili kardeşlerim,

Yetki istiyorum sizlerden…

Beykozlu’nun bir dönem daha AK Parti karanlığına gömülmesine izin vermeyeceğiz.

Dik duruşumuzla, kimseye boyun eğmeden, dürüst siyaset yapacağız.

Kapı kulları değil, Cumhuriyet Halk Partisinin özüne yakışan, kanunlara saygılı, kimsenin adamı olmadan, Atatürk ilke ve inkılaplarına sımsıkı bağlı bir yönetim olacağız.

Gençlerin hakkını savunan, çalışkan, aldığımız görevi layık’ı ile yapan gençlik kolları yönetimi olacağız.

Önce Beykoz’un akabinde İstanbul’un en iyi gençlik kollarını oluşturmak için, parmakla gösterilen, örgütlü gençlik kollarını oluşturmak için bu göreve talip oldum.

Bu uğurda gereken fedakârlığı yapmaya hazır olduğumuzu da ayrıca belirtmek isterim.

Ancak az öncede belirttiğim gibi, biz vatansever, tam bağımsız Türkiye’yi savunan, antiemperyalist gençler olarak bir bütün olarak çalışırsak başarabiliriz. Örgütlü bir çalışmayla başarabiliriz. Daha profesyonel ve teknik çalışarak başarabiliriz.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki, gençlik, gelecektir. Yerel iktidarı gençler kuracaktır.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ışığında, partimizi yerel iktidara taşıyacak Gençlik kolları Yönetimi oluşturmak için adayım. Ve bunun için örgütümden, siz değerli genç arkadaşlarımdan yetki istiyorum. Yapılacak olan kongre’de kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.

Adaylığımın öncelikle Beykoz ve ardından tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Üyelerin sorularını yanıtladı

Basın açıklamasının ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Ege Ercan, seçildiği takdirde örgütlenme ve eğitime öncelik vereceğini ve halihazırda CHP üyesi olup aktif olmayan gençlerin partiye tekrar kazandırılacağını söyledi.

Örgütlenme ile ilgili çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz yerel seçim için faaliyetlere başlayacaklarını kaydeden Ege Ercan, halkın arasında olacaklarının altını çizdi.

Eş Nuray Ercan: Birlikten kuvvet doğar

Bir üyenin evli olmasının başkan seçildiği takdirde olumsuz etkileri olup olmayacağı şeklinde bir soru yönelmesi üzerine Ege Ercan’ın eşi Nuray Ercan söz alarak, bu düşünceye katılmadığını, eşinin en büyük destekçisi olacağını ifade ederek, “birlikten kuvvet doğar; evli olması eşim için bir avantaj olacaktır” dedi.

Haber: Arzu Başlantı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.