Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP, İlçe Emniyet ve Kaymakamlık'taydı

CHP Beykoz İlçe Örgütü, nezaket ziyaretleri kapsamında Beykoz Mal Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlık’ı ziyaret etti

Hızır Yılmaz başkanlığındaki CHP Beykoz İlçe Örgütü, nezaket ziyaretlerine devam ediyor. İlçe yöneticileri son…

CHP Beykoz İlçe Örgütü, nezaket ziyaretleri kapsamında Beykoz Mal Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlık’ı ziyaret etti

Hızır Yılmaz başkanlığındaki CHP Beykoz İlçe Örgütü, nezaket ziyaretlerine devam ediyor. İlçe yöneticileri son olarak Beykoz Mal Müdürlüğü, Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

İlçe Emniyet Müdürlüğü…

İnsani ilişkiler her şeyin üzerinde

CHP heyeti, Beykoz Mal Müdürlüğü’ne gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçti.

Burada İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları tarafından karşılanan CHP yönetimi, yerel imkânlar ile inşa edilmekte olan Emniyet Müdürlüğü binası ile ilgili olarak Bekaroğulları’ndan bilgi aldı.

Hızır Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs törenlerine atıfta bulunarak, siyasi partilerin iddialarını ortaya koyarken zaman zaman devlet görevlileri ile ters düşebildiklerini, ancak herkesin görevi neyse onu yapması gerektiğini; önemli olanın bu olaylar bittikten sonra insanî ilişkilerin bunların üzerinde tutulması olduğunu ifade etti.  

Ortak 2B mitingi konusu

Yeni İlçe örgütüne başarılar dileyen İlçe Emniyet Müdürü Bekaroğulları ise, bir işi yaparken empati kurmanın önemine vurgu yaptı. Bekaroğullarının, CHP yönetimine ne gibi projeleri olduğunu sorması üzerine Hızır Yılmaz, 2B konusuna değinerek, tüm siyasi partiler ile birlikte ortak bir miting yapmayı hedeflediklerini ifade etti. CHP İlçe Başkanı, “ bedeller ortaya çıktığı zaman tepkimizi koyacağız” dedi.

CHP’nin yeni projeleri

Konuşmasının devamında Beykoz’da fabrikaların kapanmasının adından gençlerin işsiz kaldıklarını ve boş dolaştıklarını hatırlatan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü’ne, gençlere yönelik “Altın Olta” ve kadınlara yönelik “ Altın İğne” projelerinden genel olarak bahsederek, bunların ileriki günlerde şekilleneceğini belirtti.

Sürekli suç işleyen gençlere yönelik bir çalışma yapılacak

Hızır Yılmaz’ın gençlerin spor yapmasının önemine değinmesi üzerine söz alan İrfan M. Bekaroğulları ise “polis olarak suçun önlenmesi açısından gençlerin spor yapmasının  kendileri için de çok önemli olduğunu” belirtti.

Toplum Destekli Polislik (TDP) kapsamında yaptıkları çalışmalar ile ilgili olarak CHP heyetine bilgi aktaran İlçe Emniyet Müdürü, konuşmasında sürekli suç işleyen gençlere yönelik bir çalışma başlatacaklarını da ifade ederek, bu gençlere “alternatif yollar sunacaklarının” altını çizdi.

Suçlu çocuk yok, suça sürüklenen çocuk var

“Uyuşturucunun dini, siyaseti yok”  diyen Bekaroğulları, “ bakıyorsunuz manken de uyuşturucudan hayatını kaybediyor, bir dini liderin çocuğu da” dedi ve bu konuda işbirliği yapmanın önemine değindi.

Yılmaz ve Bekaroğulları, sorunlu gençlerin topluma nasıl kazandırılabilecekleri konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Hızır Yılmaz, “ suçlu çocuk yoktur, suç bizde” derken, İlçe Emniyet Müdürü Bekaroğulları da, “ zaten kanun da bu çocukları ‘ suçlu’ olarak değil, suça sürüklenen çocuk’ olarak ifade ediyor” bilgisini verdi.

CHP İlçe örgütünün İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyareti, çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

CHP’li heyetin bir sonraki durağı ise Beykoz Kaymakamlığı oldu.

Kaymakamlık makamı…

Kaymakam Ergün: Tartışmaktan ziyade, uygulamak ile yükümlüyüz

CHP heyeti, Hükümet Konağı’nda Kaymakam Aydın Ergün tarafından karşılandı. Hızır Yılmaz’ın, burada yaptığı konuşmanın başında 19 Mayıs törenleri sırasında izinsiz çelenk koyma eylemine değinmesi üzerine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, “Saha dışına çıktığımızda olaylar ile ilgili olarak kişisel yorumlarımız olabilir ancak Kaymakamlık olarak baktığımızda biz, bize gelen emirleri tartışmaktan ziyade onları uygulamak ile yükümlüyüz. O yüzden 19 Mayıs ve diğer ulusal bayramlar ile ilgili fotoğrafta bizim açımızdan ne yapıp ne yapmayacağımız çok net. Siz siyasi partilersiniz, bununla ilgili olarak kendi aranızda eleştirilerinizi yaparsınız; o bizim dışımızda; biz ona karışmıyoruz” dedi.  

Hızır Yılmaz: Toplumun o anki ruh halini analiz etmek önemli

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz da, 19 Mayıs törenleri ile ilgili olarak Kaymakam Ergün’e, “ Türkiye’nin bazı yerlerinde idarecilerin vatandaşlara sizin gösterdiğiniz anlayışı göstermediklerini televizyonlardan izledik” dedi ve “demek ki her şey kanun yönetmelik de değil; bunun ötesinde bu göreve nereden bakıldığı da önemli; toplumun o anki talep ve ruh hali analiz edilmek suretiyle yetkilerin kullanılması halinde en keskin kanuna dahi bir pencere açılabilir” yorumunda bulundu. 

Tören geçişleri askeri bir usuldür

Kaymakam Aydın Ergün ise, konuşmasının devamında şu açıklamayı yaptı: “ Ulusal bayramlar hepimizin bayramı. Bunları en coşkulu şekilde kutlamak zorundayız. Esas olan, 19 Mayıs Bayramı’nı ruhuna uygun olarak kutlayabilmektir. Önümüzdeki yıllarda bu bayramın çok daha coşkulu kutlanacağına inanıyorum. Bu sene ise bazı tartışmaların gölgesinde kalmış olabilir; yönetmelik son anda değişti. Beykoz açısından bakıldığında istediğimiz şekilde olmadı ama gelecek senenin hazırlığına bu sene başladık. Vali yardımcımızın başkanlığındaki Tertip Komitesi’ne bütün STK’lardan da öneriler alacağız. Gelecek sene öncekilerden daha da coşkulu kutlayacağımıza inanıyoruz çünkü statlarda yapılan tören geçişleri askeri bir usuldür. Aynı formatı biz 19 Mayıs’ta ya da 23 Nisan’da çocukların yapmasını bekliyoruz. Bu, törenin olmazsa olmazı değildir. Bunun değiştirilmesini bizler kaymakamlar olarak hep konuşurduk.”

Bu saydıklarınızın hepsinin altına imzamı atarım

Beykozlular’ın desteğiyle daha zengin içerikli bir kutlama yapılabileceğini belirten Aydın Ergün’ün ardından söz alan CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “ bu saydıklarınızın hepsinin altına imzamı atarım; ancak çelenk koyma kısmına asla katılmam mümkün değil” dedi ve ekledi: “ Atatürk’e belki daha sivil bakarsak, daha iyi anlaşılabilir ama ben çelenk koymama kısmına katılmıyorum; bunu anlamakta zorlandım. İsteyen, çelengini rahatça koyabilmeli” yorumunda bulundu.

Şiddet olmadığı müddetçe her şey tartışılabilir

Kaymakam Aydın Ergün de, şiddet olmadığı sürece her türlü şeyin tartışılabileceğini belirterek, “bir asgari müşterekte buluşabiliriz; bu, yeter ki birbirimizi kırmadan, kavgaya sebebiyet vermeden yapılsın” açıklamasını yaptı. 

Ergün: fabrikaların kapanması doğru bir karar

Taraflar arasında konuşulan konulardan bir diğeri de Beykoz’un sorunları oldu. Kaymakam Aydın Ergün, Beykoz’da fabrikaların ve buna bağlı yan sanayinin aniden ortadan kalkmasının ardından bazı sıkıntıların yaşanmaya başladığına dikkat çeken CHP heyetine şunları söyledi:   “ Beykoz, bazı sıkıntıların avantajının da olabileceği bir bölge. Fabrikaların kapanması doğru bir karar. Hassasiyetlerimiz değişti. Bu da gelir düzeyimizin artmasıyla alâkalı. Ekonomik refahınızı belirli bir noktaya getirdiğiniz zaman çevrenize daha duyarlı oluyorsunuz. Vatandaşlar eskiden olmadığı kadar çevre suçlarına, ağaç kesilmesine, orman tahribatına karşı bilinçli. Doğanın bizden sonrakilere de bırakılması gerektiği bilincine ulaşıldı. O yüzden bu fabrikaların Beykoz’da olmaması gerekli.”

Yüzde 90 ormanlık bir alana sanayi tesisi kurulamaz

Beykoz’un potansiyeli belki de sıkıntılı mevzuatında yatıyor. Paşabahçe’nin Genel Müdürü de bir şeyler yapmak istiyor; Deri Kundura’nın sahiplerinin bir projesi var, izinler için uğraşıyorlar. TEKEL satıldı; yeni sahipleri o kadar para verdiklerine göre muhakkak bir şeyler yapacaklardır.   Yüzde 90’a yakını orman olan bir ilçenin içinde siz sanayi tesisi kuramazsınız.

Beykoz bir tatil kasabası gibi olacak

Beykoz’da eğitim, sağlık ve spor alanında yapılacak olan çalışmaların istihdam yaratacağını belirten Ergün, ileride Beykoz’un bir tatil kasabası gibi olacağını belirtti.

Alman Üniversitesi Haziran ayında Beykoz kampüsünde!

Kaymakam Aydın Ergün, Alman Üniversitesi’nin Haziran ayında Beykoz kampüsüne taşınacağını ve önümüzdeki Eylül ayında da Hukuk Fakültesi’ne öğrenci alacağını açıkladı. 

Beykoz’da marina projeleri var

Beykoz’un, gelecekte İstanbul’un her yönüyle yaşanabilecek, gezinebilecek ve eğlenilebilecek bir yeri olacağına inandığını kaydeden Kaymakam Ergün, “Beykoz çok güzel olduğu için belki iş yapmak çok zor Beykoz’da. İş üretmek, planlarınızı onaylatmak çok zor” dedi. Ergün, bunu da yaşadığı bir örnek ile anlattı: “Buranın (Hükümet Konağı)  marina projesi olduğunu biliyorum. Nerden biliyorum; ben bu binayı güçlendirmeye alacak iken buranın marina projesi kapsamında olduğunu duydum” dedi ve bunun sonrasında görüştüğü yetkililerin de kendisine, marina projesi için gerekli onayın uzun süreceği şeklinde bir bilgi verdiklerini belirtti. Kaymakam Ergün, Beykoz’da birkaç marina projesi bulunduğunu da sözlerine ekledi ve “ Koylar belli ama bunların realize edilmesi Beykoz’da biraz zaman alıyor” bilgisini verdi.

Beykoz’un nüfusu azalıyor

İstanbul’un yıllık nüfus artışının yaklaşık 100 bin olduğunu ifade eden Kaymakam Aydın Ergün, nüfusun azalarak artığını kaydederek, Beykoz’da birkaç yıldır öğrenci sayısında azalış olduğunu belirtti. Ergün, Beykoz’a tayin olduğunda yaklaşık 30 bin olan ilköğretimdeki öğrenci sayısının şu an 28 binlerde olduğunu da açıkladı.

Haber: Arzu Başlantı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı