Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP, seçim startını İncirköy'den verdi!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, 1 Kasım seçimlerinin startını İncirköy'den, milletvekili adayları ile birlikte verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, İncirköy Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

İrt

CHP Beykoz İlçe Örgütü, 1 Kasım seçimlerinin startını İncirköy’den, milletvekili adayları ile birlikte verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, İncirköy Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

İrtibat bürosunun açılışında; CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Adayları Akif Hamzaçebi, Barış Yarkadaş, Onursal Adızgüzel ve Cem Haydar Bektaş katılımıyla 1 Kasım Genel Seçimleri’nin ilk stardı verilmiş oldu. İlçe Başkanı Şevket Arıkan, Belediye Meclis Üyeleri ve parti üyelerinin de hazır bulunduğu açılışta, ‘CHP İktidara Gelecek!’ sloganları hep bir ağızdan söylendi.

Partililere hitaben konuşma gerçekleştiren tüm Milletvekili Adayları, CHP’nin bu seçimde iktidara çok yakın bir süreç geçirdiğine vurgu yaptı.

 İlçe Başkanı Şevket Arıkan: Cumhuriyet Halk Partisi tabanı artık iktidar istiyor!

Programın açılış konuşmasını İlçe Başkanı Şevket Arıkan yaptı. Yeni bir sürecin stardını İncirköy’den verdiklerini aktaran Arıkan, partililere hitaben yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Partimizin, ideolojimizin, temel ilkelerimizin ülke yönetiminde yaşama geçebilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak zorundayız. Cumhuriyet Halk Partisi tabanı artık iktidar istiyor. Hep birlikte tüm gücümüzle bu süreçte yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu 25 gün içerisinde kapıları çalacağız, esnaf ziyareti yapacağız ve insanlara partimizin düşüncelerini, ideolojisini anlatacağız. Artık AKP iktidarı bu ülkede bir zulüm haline geldi. 13 yıldır bu ülke halkı AKP’yi tek başına iktidar etmekten başka ne kusur işledi. Her seçimde oy verdi. Bir önceki seçime göre oyunu arttırarak verdi ama, AKP iktidarı özellikle dar gelirlilere, emeklilere, asgari ücretlilere, çiftçilere, köylülere, öğrencilere yaşamı zulüm haline getirdi. Bu zulüme artık Cumhuriyet Halk Partisi ile dur demek durumundayız! Hepimizin sorumluluğu var. Hepimiz önceliğimizi bu süreçte seçim kampanyası ile ilgili yapılması gereken işlere vereceğiz. Bu seçimde mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak! Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti olabilme ihtimali çok yüksektir. Kimsenin umutsuzluğa kapılmasına gerek yoktur. Biz bu ülke için artık zulüm haline gelmiş AKP iktidarını Beykoz’dan başlayarak tüm ülkede yapacağımız çalışmayla ortadan kaldıracağız. Sandıklarımız bizim onurumuzdur, namusumuzdur. Sandıklarımızı korumak Cumhuriyet Halk Partisi sandık görevlilerine zimmetlenmiştir. Parti görevini yapmayanın parti çatısı altında yerinin olmaması gerekir. Hepimiz bu anlayışla çalışacağız”.

Milletvekili Adayı Onursal Adıgüzel: CHP’nin iktidara yakın olduğu bir dönemden geçiyoruz!

İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın konuşmasının ardından CHP’nin genç milletvekili adaylarından biri olan Onursal Adıgüzel’e söz verildi. Kısa bir konuşma gerçekleştiren Adıgüzel, buradaki heyecanın 1 Kasım tarihine de yansımasını dileyerek sözlerine başladı. Ülkenin çok zor durumlardan geçtiğine değinen Adıgüzel, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bu ülkenin çocukları ölüyor. Her gün şehit cenazeleri geliyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin de iktidara en yakın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Biz eğer omuz verirsek, destek olursak Türkiye’de herkes Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkemizin çimentosu olduğunu, Cumhuriyet Halk Partisi olmadan bu ülkede huzurun, refahın, aydınlık günlerin kurulamayacağının, bunun sağlanabilmesi içinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkenin geleceğine ne kadar inandıklarını, daha iyi günlere götürmek için çalıştıklarını gördü. Şu anda mecliste hiçbir parti neredeyse birbiriyle görüşemiyor. Ama hangi parti sıkışsa Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyarete geliyor. Biz seçim sürecinden sonra koalisyon sürecinde de önce Türkiye diyerek, Türkiye’nin menfaatleri için elimizden geleni yaptık. Ne yazık ki sarayda oturan şahsiyet Türkiye’nin geleceğinden çok benim başkanlığım önemli dedi. Ama bizde diyoruz ki Cumhuriyet Halk Partililer, biz güçlüyü haklı görmeyiz, zalimi zulmü de meşru görmeyiz. Zalime de zulme de hep beraber direneceğiz”.

Milletvekili Adayı Barış Yarkadaş: AKP yaşayan bir ölüdür!

Onursal Adıgüzel konuşmasını tamamladıktan sonra Barış Ağabeyim diyerek hitap ettiği Milletvekili Adayı Barış Yarkadaş’a sözü bıraktı. Barış Yarkadaş’ta sözlerini kısa tutarak, Gazeteci Sedef Kabaş’ın attığı bir twitten ötürü 10 yıl hapisle yargılandığını ifade ederek; “Sedef Kabaş, attığı twitten ötürü yargılanırken kaçmadı, üstelik dava açan kişi İstanbul Cumhuriyet Başsavcısıydı ve ceza alması muhtemeldi. Buna rağmen bir yere gitmedi. Peki 17-25 Aralık’ın şüphelilerinden olan Bilal Erdoğan nerede? Biz sabahleyin Sedef Kabaş’la Çağlayan’daydık, Bilal Erdoğan’ın ise İtalya’da olduğunu öğrendik. Adliyenin önünde de söyledim. Asıl burada yargılanması gereken Bilal Erdoğan’dır, dedim. Bu mu sizin adaletiniz? AKP’nin Türkiye’ye verebileceği ne adalet vardır ne yapabileceği bir kalkınma vardır. Siyaseten bitmiştir, AKP yaşayan bir ölüdür. AKP’nin yaşayan bir ölü olduğunu 1 Kasım’da hep birlikte gösterelim!” dedi.

Milletvekili Adayı Cem Haydar Bektaş: Sakın rehavete kapılmayın!

Daha sonra sözü Milletvekili Adayı Cem Haydar Bektaş aldı. “Sakın rehavete kapılmayın” diyerek partilileri uyaran Bektaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “7 Haziran sonrası Cumhuriyet Halk Partisi çok istikrarlı durdu ve bu bizim lehimize olması sakın sizi yanıltmasın. Şimdi Türkiye’de her yerde söylediğim bir şey var: 56 milyon seçmenin bir kere 10 milyonu sandığa gitmiyor, 46 milyon seçmen sandığa gidiyor. 46 milyon seçmeni baz alarak çalışmamız lazım. Bu seçmenin 18 milyonu da AKP’ye oy veriyor. Karşı blok 20 milyon. O da CHP’ye, MHP’ye, HDP’ye oy veriyor. Arada sadece 8 milyon seçmen var. Bu 8 milyon seçmen karar verecek. Bu ülkenin daha çok dindarlaşmasını isteyecek yoksa, laik mi kalacak? Biz çalıp biz söylemeyelim. Yapacağımız şey şu: Kararsız seçmene gidip kendimizi tanıtacağız, var gücümüzle iktidara gelmek için çalışacağız”.

Milletvekili Adayı Akif Hamzaçebi: Kaynak yok diyenler, şimdi CHP’nin vaatlerine sarılıyor!

Son sözü ise Milletvekili Adayı Akif Hamzaçebi aldı. Türkiye’nin 7 Haziran’da bir seçim yaptığını ve 1 Kasım’da yeniden bir seçime gireceğini hatırlatan Hamzaçebi, bunun sebebini Cumhurbaşkanının görevini hükümet kurdurmama olarak kullandığını söyledi. 7 Haziran’da milletin iradesini ortaya koyduğunu aktaran Hamzaçebi: “Bir koalisyon hükümeti istiyorum, dedi. Adalet ve Kalkındırma Partisi’ne tek başına hükümet kurma yetkisini vermiyorum, dedi. Bu mesaj açıktı. Bu sonucu beğenmeyenler demokrasiyi içlerine sindirememiş olanlardır. Demokrasiyi içine sindirememiş olanlar, görünürde özgürlükçü olanlar, demokrat görünenler, gerçekte demokrasiyi, özgürlüğü, bağımsız yargıyı savunmuyorlar. Onların Türkiye’de tek bir hedefi var: Türkiye’yi başkanlık sistemine taşımak. Adalet ve Kalkındırma Partisi’nin Genel Başkanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’da seçim bildirgesine başkanlık sistemini koymak suretiyle seçilmesi halinde kendisinin Başbakanlığına son verecek bir Genel Başkan olmayı kabul etmiştir. AKP’ye verilecek her oy, Davutoğlu’nun Başbakanlığını sona erdirmek, Sayın Erdoğan’ı Başkan yapmak üzere verilen oy demektir. Böylece yapmış olduğu vaatler havada kalmış oluyor. Biz 7 Haziran öncesi neyi vaat ettiysek, Sayın Davutoğlu, ‘Kaynak yok, bunları yapamazlar, para nerede?’ dedi. Maliye Bakanı bir açıklama da bulundu. Bunlar olursa, ekonomi çöker, bunları yaptığında ben oyumu CHP’ye vereceğim, diyor. Cumhuriyet Halk Partisi ne dedi? 2 maaş ikramiye, 800 milyon taşeron işçiye kadroya alma sözü verdi, çiftçiye vergisiz mazot, gençlere kredi ve iş dedi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu vaatleri karşısında kaynak yok diyenler, şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin vaatlerine sarılıyorlar. Koalisyon görüşmeleri sırasında bizlerden öğrendiklerini seçim bildirgelerine yazdılar. Biz asgari ücret 1.500 lira dedik, şimdi 1.500 dersek CHP’yi copy paste etmiş oluruz, 1.300 diyelim dediler. Taşeron işçiyi kadroya alacağız dedik. Kaynak yok dediler, halbuki taşeron işçinin maliyeti 0’dır. Şimdi aynısını sunuyorlar. Çiftçiye vergisiz mazot dedik. Şimdi bunu söylersek çok kopyalamış oluruz dediler ve çiftçinin kullandığı gübre ile yemde vergiyi kaldıralım dediler. Bütün bunlar Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne kadar doğru şeyler söylediğini gösteriyor. Biz iktidar olduğumuzda öyle yarım yamalak adımlar değil, 7 Haziran’da ne dediysek, şimdi ne dediysek bütün bunların hepsini yapacağız. Bu milletimize sözümüzdür!” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında Milletvekili Adayları ve ilçe yönetimi birlikte irtibat bürosunun açılış kurdelesini kesti. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı