Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP’den Beykoz Çavuşbaşı planlarına iptal davası!

Geçtiğimiz günlerde Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi ETBAR çalışmalarını yargıya taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyeleri, Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’nin imar planlarının iptali için de

Geçtiğimiz günlerde Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi ETBAR çalışmalarını yargıya taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyeleri, Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’nin imar planlarının iptali için de mahkemeye başvurdu. 

galeri ischp den beykoz cavusbasi planlarina iptal davasi 6681

Beykoz’a ve Beykozlunun yararına yapılacak projeler karşısında ana muhalefetin geleneksel tavrı yine değişmedi.

Geçtiğimiz günlerde binlerce Beykozluyu ilgilendiren Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi ETBAR çalışmalarını iptal istemiyle yargıya taşıyan Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Ülkü Sakalar ve Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer, Beykoz’da bir projeye daha karşı çıktı. 

MUHALEFET KANADI YİNE BEYKOZ’A KARŞI

Ana muhalefet kanadının Beykoz’da plan ve imar çalışmalarını mahkeme yoluyla yavaşlatmaya veya sekteye uğratma çabası devam ediyor.

Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Ülkü Sakalar ve Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer, Çavuşbaşı ve Görele Mahallesi’nde yaklaşık 50 bin kişiyi ilgilendiren 1/5000 Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı için yürütmenin durdurulması ve iptali için mahkemeye başvuru yaptı.

PLANLAR ASKIYA ÇIKMIŞTI

Siyaset genetiği “Hizmete karşı çıkmak” olan CHP’nin meclis üyeleri tarafından iptali istenen Çengeldere, Fatih, Yavuzselim, Baklacı, Çiftlik ve Görele Mahallesi imar planları Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109. maddesi uyarınca onaylanmış ve planlar Ağustos ayında askıya çıkmıştı.

CHP MECLİS ÜYELERİ NEREDE?

CHP’nin Beykoz’da meclis üyeleri bulunurken, bölge halkının uzun yıllardır beklediği proje ile ilgili alakalı neden Beykozlu olmayan, Tuzla ve Kadıköy ilçelerinde siyaset yapan meclis üyelerinin yürütmeyi durdurma ve imar planlarına iptal istemiyle dava açtığı akıllarda soru işareti bıraktı.

CHP BEYKOZ’UN BİLGİSİ VAR MI?

Çavuşbaşı ve Görele Mahallesi’nin planlarına ilişkin “CHP olarak planların yapılmasına karşı değiliz.” diyerek Beykoz’da ılımlı bir tavır gösteren CHP meclis üyeleri ile CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın bu davaya dair bir bilgisi olup olmadığı da merak ediliyor.

MUHALEFETİN İLK KARŞI ÇIKIŞI DEĞİL 

Kamuoyunda CHP’nin arka bahçesi olarak bilinen, Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) de Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’ni ilgilendiren bu planların iptali için mahkemeye başvurmuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı