Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

CHP'nin yeni Kadın Kolları Başkanı: Eylem Sabırhoşgör

CHP Beykoz İlçe Örgütü, parti içi yenilenmeye ve gençleşmeye devam ediyor. CHP Beykoz'un yeni ve genç Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, 35. Olağan…

CHP Beykoz İlçe Örgütü, parti içi yenilenmeye ve gençleşmeye devam ediyor. CHP Beykoz’un yeni ve genç Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, 35. Olağan Kongresi’nin ardından parti içi bir diğer yenilenmeyi de Kadın Kolları Başkanlığı’nda yaptı. Genç İlçe Başkanı Mahir Taştan ve genç Yönetim Kurulu’na yakışan yenilik bu kez de genç Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör ile devam etti. Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gündüz, görevini Eylem Sabırhoşgör’e devretti.

İlçe binasının toplantı salonunda gerçekleşen kongreye; İlçe Başkanı Mahir Taştan ve ilçe yönetimi, CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, Belediye Meclis Üyesi Deniz Yıldız ile çok sayıda partili katıldı. Kongrede birlik ve beraberlik mesajı verilirken, İlçe Başkanı Mahir Taştan, Ocak ayından sonra tüm parti üyeleri ile beraber ‘Beykoz’da nasıl iktidar olabiliriz?’ düşüncesiyle sahada aktif olarak yer alacaklarının haberini verdi.

Divan Başkanlığı’nı Ayşe Çalık, Katip Üyeliklerini de Zerrin Bekar ve Müzeyyen Eren’in yaptığı kongre; ölüm yıl dönümü olması sebebi ile Erdal Eren eşliğinde tüm devrim şehitleri için durulan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Gülşen Gündüz: Atatürk’ün dehası ve aydınlatma mücadelesinin açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz!

Kongrenin açılış konuşmasını mevcut Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gündüz yaptı. Göreve geldiklerinden bu yana ellerinde geleni yaptıklarını aktaran Gündüz, iki genel seçim geçirdiklerini hatırlatarak, ekibiyle beraber hiçbir çalışmadan yılmadan, imkanlar ölçüsünde her yerde olmaya çalıştıklarını belirtti. “Bizler bir kadın ve anne olarak daha çok çalışmamız ve birlik içerisinde olmamız gerekmektedir” diyen Gündüz, kadınlar olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası ve aydınlatma mücadelesinin açtığı yolda yürümeye devam edeceklerini vurgulayarak, kadınların özgür ve eşit bireyler durumuna geçmesi, siyasette hak ettiği yeri alması için mücadele edeceklerini söyledi. Gündüz, “Kadın ve erkeğin her alanda eşit haklara sahip olduğu, huzurun ve barışın egemen olduğu bir dünya yaratmak yolunda mücadelemize,  ‘Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir’ demeye devam edeceğiz” ifadeleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Mahir Taştan: Ocak ayından sonra tüm üyelerimizle sahada iktidarlık için çalışacağız!

Gülşen Gündüz’ün konuşmasını tamamlamasının ardından İlçe Başkanı Mahir Taştan söz aldı. “Kırgınlıkları, boğazın derin sularına bıraktık” diyerek birlik ve beraberlik mesajı veren İlçe Başkanı Mahir Taştan, kırgınlıkların, küskünlüklerin zamanı olmadığını belirterek, ‘Beykoz’da nasıl iktidar olabiliriz?’ düşüncesiyle hareket edilmesi gereken bir zaman olduğunu söyledi. Taştan; “Ocak ayından sonra tüm üyelerimizle birlikte sahada çalışmaya başlayacağız. Sizlerden tek ricamız, 1 gününüzü, tek akşamınızı CHP’ye ayırmanız. Ev ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Özellikle bu ziyaretlerimizde şuna dikkat edeceğiz: CHP’ye oy vermeyen kesime. CHP’ye neden oy vermiyorlar, sebepleri nedir? bu sorular üzerinden raporlarımızı çıkaracağız. Tabi, Beykozlunun sorunları nelerdir, muhalefet partisi olarak ne yapmamız gerekiyor, bu konulara ayrıca eğileceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında seçime geçildi. Kapalı oy uygulamasının yapıldığı kongre de tek aday olarak Kadın Kolları Başkanlığı’na talip olan Eylem Sabırhoşgör, 86 oy ile başkan olarak seçildi.

Eylem Sabırhoşgör: CHP’nin iktidarı için sokakta mücadelemizi sürdüreceğiz!

Seçimin sonrasında konuşma gerçekleştiren genç Başkan Eylem Sabırhoşgör, ekibi ile beraber sahada aktif olarak çalışmanın sözünü şimdiden verirken, şunları söyledi: “Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi, ekonomik ve toplumsal koşullar biz Cumhuriyet Halk Partililere, özellikle biz kadınlara büyük görevler yüklemektedir. Ülkemizde mevcut siyasi partilerin tamamına baktığımızda kadınlarımıza en büyük değer ve önemi veren partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu görüyoruz”. Kadınlara, seçme ve seçilme hakkını veren Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andığını ifade etmeden geçemeyen Sabırhoşgör, ‘Bizim topraklarda önce kadınlar uyanır, sonra güneş doğar. Çünkü, güneşi doğrur’ diyerek, kadınların mücadeledeki önemine dikkat çekti. Eski Yönetim Kurulu’na bu bayrağı layıkıyla taşıyarak, şimdiki Yönetim Kurulu’na teslim etmelerinden ötürü teşekkürlerini belirten Sabırhoşgör, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için sokakta mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı.

 CHP Kadın Kolları Asil  Üyeler:

Aliye Topaloğlu

Aylin Karapunar

Birsen Yılmaz

Gülizar Küçük

Hafize Taykan

Melike Şahin

Nesrin Arslan

Oya Kumral Demir

İl Delegesi:

Eylem Sabırhoşgör

Gülşen Gündüz

Melike Şahin

Keriman Öztürk

Gamze Kızıl

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.