Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Çiçeği burnunda öğretmenler Beykoz’da yemin etti

Beykoz’da, Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Beykoz’da, Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

galeri is123 4028

Beykoz Kaymakamlığı, 1981 yılından itibaren ülkemizde her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla kutlama programı organize etti.

24 Kasım Öğretmen Günü kutlama programı ilk olarak çelenk sunma töreni ile başladı. Tören kapsamında, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Sevcenur Özcan ve öğretmenler tarafından Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerin manevi huzurunda Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

galeri is123 5038

Akabinde, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından çelenk sunma töreni sona erdi. 

Resmi törenin ardından, Sabancı Öğrenmenevi’ndeki kutlama programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemine Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Emekli Şube Müdürü Necla Çağlayan bir konuşma yaptı.

galeri is123 5170

Kutlama programına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ile birim müdürler, öğretmenler ve mesleğe yeni başlayan öğretmen adayları katıldı.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’nin de günün önemine dair konuşmalarının ardından öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi.

galeri is123 8942

Masaları tek tek gezen, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan öğretmenleri tebrik etti.

Ardından, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Benim Öğretmenim” konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarının birincilerine para ödülü verildi.

galeri is123 3452

Mesleğe başlayan öğretmenlerin yemin töreninden sonra halk oyunları ekibini gösteri sergiledi. Müzik dinletisi ile devam eden kutlama programı kokteyl ile sonlandı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.