Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Çiftehavuzlar yeni çehresine kavuştu

Beykoz Belediyesi Çiftehavuzlar Deresi'nin çevresini yürüyüş yolları, duvar imalatı ve korkuluk çalışmalarıyla düzenli ve temiz bir çehreye kavuşturdu.  

Geçmiş yıllarda yaşanan sık sık su baskınlarına yol açan Gümüşsuyu Mahallesi Çiftehavuzlar..

Beykoz Belediyesi Çiftehavuzlar Deresi’nin çevresini yürüyüş yolları, duvar imalatı ve korkuluk çalışmalarıyla düzenli ve temiz bir çehreye kavuşturdu.  

Geçmiş yıllarda yaşanan sık sık su baskınlarına yol açan Gümüşsuyu Mahallesi Çiftehavuzlar Deresi, İSKİ tarafından modern alt yapıyla ıslah edilerek ilçeye kazandırıldı. İlçe sakinlerine nefes aldıran Islah çalışmasının ardından Beykoz Belediyesi dere çevresinde yürüyüş yolları, duvar ve korkuluk imalatı yaptı ve bir küçük meydan kazandırdı.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çevre düzenlemesi inşaatı kapsamında dere ve çevresinde 5 bin metreküp toprak kazısı yapıldı. Taş örme ve beton dökme çalışmalarıyla dere yolunun kötü görüntüsü giderildi.

Dere çevresini güzelleştiren duvarlar ve yolun yapımı için, 70 ton demir-çelik, 2 bin metreküp beton, 2 bin metre bordür, 8 bin 500 metrekare kumlamalı parke taşı kullanıldı ve bin 400 metrekare fugalı briket duvar yapıldı.  

Ayrıca dere yolu boyunca 42 bin tonluk korkuluk döşendi.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.