Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Çubuklu Spor Kulübü'ne ecrimisil şoku!

Yüzyıllık Spor Kulübü Çubuklu, 96 bin TL’lik ecrimisil borcu ile karşı karşıya.  Kulüp Başkanı Coşkun Tosun soruyor: “450 sporcumuz ne olacak?”

Yetiştirdiği başarılı futbolcuları ile 1925 yılından bu yana Türk futboluna…

Yüzyıllık Spor Kulübü Çubuklu, 96 bin TL’lik ecrimisil borcu ile karşı karşıya.  Kulüp Başkanı Coşkun Tosun soruyor: “450 sporcumuz ne olacak?”

Yetiştirdiği başarılı futbolcuları ile 1925 yılından bu yana Türk futboluna katkı sunan yüzyıllık tarihi spor kulübü Çubukluspor, 96 bin TL’lik ecrimisil borcu ile karşı karşıya.  Kulüp Başkanı Coşkun Tosun ise şaşkın: “ Bunu hiçbir şekilde ödeme şansımız yok, itiraz edeceğiz.”

Coşkun Tosun: Tek çıkar yol, kulübü Belediye’ye devretmek

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)’nin Kavacıkspor Kulübü’nün binasında gerçekleştirdiği “Başkanlar Kurulu ve BİSK Yönetim Toplantısı”nda bir açıklama yapan Çubukluspor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun,  burada yaptığı konuşmada, “ şu an bana 96 bin TL ecrimisil ödemesi geldi. Bunu hiçbir şekilde ödeme şansımız yok” dedi.

Gelen yüksek miktardaki borç nedeni ile bir ara Çubukluspor Kulübü’nü devretme kararı aldığını ifade eden Tosun, “Önümde bir tek çıkar yol görünüyor: Kulübü, Belediye’ye devretmek. Bırakma kararı almıştım; 6 yıl uğraşmışım, belli bir noktaya getirmişim. Bırakacağım, her şey eskisinden daha kötü olacak. Bir daha toparlanması da mümkün olmayacak. Geldiğim zaman 11 çocuğu sahaya çıkaramamıştım, şu an burada 450 çocuk bulunuyor. Ne yapıyorum ben burada ticaret mi yapıyorum? Böyle bir mantık olur mu? Yıllık 7 bin 700 TL’den 96 bin TL’ye çıkmış. Bunu kim karşılayabilir? Hadi bunu şimdi ödedim, dört sene sonra bana 196 bin TL gelecek! Nasıl olacak?” yorumunda bulundu.

Beş yılda 15 kat artış

BİSK toplantısında, gazetemize özel açıklamada bulunan Tosun, beş yıl önce 7 bin 700 liralık ecrimisil borcunu taksit ile ödemek suretiyle bu borcu kapattığını, ancak kulüplerinin beş yıl sonra 96 bin TL’lik yeni bir ecrimisil borcu ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Kulüp Başkanı Tosun, “ beş yıl sonra bu borç geldi. Beş sene önceye göre 15 katlık bir borç artışı bu” dedi.

İtirazımızı yapacağız

Söz konusu ecrimisil borcuna Milli Emlak Müdürlüğü nezdinde bu hafta içinde itiraz edeceğini bildiren Tosun, gazetemize şu açıklamayı yaptı: “ Burası yüz yıllık bir spor alanı. Planlarda spor alanı olarak görünüyor. Sporun dışında hiçbir şekilde kullanılamaz. Buna rağmen böyle bir bedel uygulanmasını anlamak mümkün değil. Buradaki 450 sporcunun tamamı Çubuklu sporcusu. Çevredeki kulüplerden ve okullardan gelen sporcular ile birlikte bu sayı daha da artıyor. Burası yüzlerce çocuğa hizmet veren bir alan.” 

Haber: Arzu Başlantı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı