Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Darbe girişiminin ikinci adamı Beykoz'da ikamet etmiş

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci ismi olduğu tespit edilen Kemal Batmaz'ın Beykoz'da oturduğu öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminde kilit isim olan Adil Öksüz'le birlikte hareket ettiği tespit edilen Kemal Batmaz'ın Beykoz Çubuklu Ma

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci ismi olduğu tespit edilen Kemal Batmaz’ın Beykoz’da oturduğu öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminde kilit isim olan Adil Öksüz’le birlikte hareket ettiği tespit edilen Kemal Batmaz’ın Beykoz Çubuklu Mahallesi Gül Sokak’taki bir sitede oturduğu, burada bulunan duraktaki taksileri zaman zaman kullandığı öğrenildi.

Darbe girişiminin ikinci ismi Batmaz’ın evinin çevresinde yaşayan vatandaşlar, Batmaz hakkında konuştu. Batmaz’ın evinin yakınındaki her zaman kullandığı taksi durağındaki taksi şoförleriyle sohbet ettiği öğrenilirken, FETÖ konusu açıldığında Batmaz’ın taksicilere “Kafanızı takmayın, her şey düzelir” dediği öğrenildi.

Taksi şoförü Bilal Şaki, Batmaz’ın çoğu zaman çalıştığı taksi durağını kullandığını belirterek, ‘Normal bir müşteri gibiydi. Bazen gelir sıradaki taksiye biner, bazen de durakta oturur taksi beklerdi. Öyle bir adam olduğunu bilmiyorduk, bilseydik tepki gösterirdik, arabadan bile atardık.’ dedi. Batmaz’ın gizemli bir müşteri gibi davrandığını ifade eden Şaki, ‘Bazen yolda telefonla konuşurdu. Biz çok dikkat etmeyiz fakat üstleriyle konuşur gibi bir hali vardı. ‘Tabi efendim, yoldayım, gidiyorum’ gibi şeyler konuştuğunu hatırlıyorum. Kaynak Holdinge giderdi. Tam kapısına da değil, yakınında inerdi, yürürdü oraya.‘ diye konuştu.

Kemal Batmaz’ın taksi durağında araç beklediği zamanlar güncel hayatla ilgili konuştuğunu söyleyen taksi şoförü Mustafa Avşar, ‘Bizim taksi durağını kullanıyordu. Buradan gidip geliyordu. Gayet mütevazi bir adamdı. Gelirdi, arada bir muhabbetimiz de olurdu. Güncel hayatlardan işte. Araç gelirdi binerdi giderdi genelde. Bildiğim kadarıyla emlak işleriyle uğraşıyordu. Bir iki defa noterci gelmişti buraya, onları götürdük. Genelde Ataşehir taraflarına, Ümraniye, Ataşehir, Dudullu taraflarına gidiyordu. Araba olmadığı zaman oturur araç beklerdi, o esnada muhabbetimiz olurdu. Çok şaşırdım. Öyle bir yapının içinde olabileceğini hiç tahmin etmezdim. Güncel konularından, hayatla ilgili bazı konulardan konuşuyorduk ama Fethullah Gülen’le, bu 17 Aralık konularından bir iki defa mevzumuz oldu ama kendisi pek bir şey söylemedi. ‘Her şey düzelir’ diyordu. 35-40 yaşlarındaydı, evliydi. Ben onu bir defa yanında bir bayan ve çocukla görmüştüm. Başka görmedim. Son zamanlarda kendisine bir araç almıştı. Artık kiralık mıydı, kendinin miydi bilmiyorum. En son bu kışın sonlarında gördüm” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.